- Reklama -
Banner

Nie czujesz psychoaktywnych efektów marihuany? Naukowcy już wiedzą dlaczego

Czy wiecie, że niektórzy mogą nie czuć psychoaktywnego wpływu marihuany? Czy spotkało to Ciebie, lub Twojego znajomego? W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości przyjmowania kannabinoidów (oleje, susz, blunty, bonga, vaporizery, ciasteczka), że każdy aspirujący konsument trawki powinien znaleźć sposób, aby poczuć haj.

Niektórzy ludzie po prostu nie mogą “się zjarać”, bez względu na sposób i ilość konsumpcji. Takim przypadkiem jest pewna kobieta z Buffalo.

“Próbowałam już tego wszystkiego i uwierz mi, że uczyli mnie eksperci.” powiedziała Amanda G.

“Wyczyściłam 60 centymetrowe bongo. Nic, prócz kaszlu. Jadłam wystarczająco dużo ciasteczek z marihuaną, które powaliłyby nosorożca.”

Amanda powiedziała nawet, że pracuje nad swoim oddechem. Ostatnio uczy się oddychać na jodze, aby lepiej przygotować się do przyjmowania dużych chmur i przetrzymywania ich w płucach przez długi czas.

Nie możesz się zjarać? Może to wina hormonów?

W artykule opublikowanym w ubiegłym roku w journal Science, naukowcy z French National Institute of Health and Medical Research stwierdzili, że pregnenolon, hormon naturalnie wydzielany przez organizm może przeciwdziałać przed działaniem THC.

Pomimo tego, że hormon może hamować psychoaktywne efekty THC, co może być przykre dla użytkowników rekreacyjnych, to może być on korzystny dla pacjentów, którzy chcą przyjmować medyczną marihuanę, ale niechętnie doświadczają haju.

“Odkrycie może doprowadzić do nowych metod leczenia uzależnienia od marihuany i może pozwolić naukowcom wyodrębnić medyczne właściwości marihuany, jednocześnie blokując jej psychoaktywny wpływ.”

„Podobne efekty można osiągnąć już dziś, używając waporyzatora z precyzyjną regulacją temperatury. Używanie niskich temperatur waporyzacji umożliwia osiągnięcie pożądanych efektów medycznych przy bardzo nieznacznych efektach psychoaktywnych. Użytkownicy rekreacyjni mogą zaś korzystać z wysokich temperatur, co zapewni mocny haj.” – dowiadujemy się od Ryszarda Fazowskiego, eksperta od inhalacji bezdymnej ze sklepu VapeFully.

Pełne wyniki badań TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 

Mogą Cię zainteresować