- Reklama -
Banner

Nasiona marihuany na indoor i outdoor.

Zastanawiasz się, jakie są różnice w nasionach marihuany indoor i outdoor? Dla nowicjuszy jednym z bardziej mylących aspektów kupowania nasion konopi jest bogactwo terminologii, do której jednak można się szybko przyzwyczaić.

Indica, sativa, hybrydy, outdoor, indoor… łatwo zrozumieć, dlaczego początkujący hodowcy mogą się pogubić w tej terminologii. Kolejnym problemem, który wynika z zakazu prawnego jest to, że sklepy z nasionami marihuany niechętnie udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące uprawy.

Ale nie obawiaj się. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są różnie między nasionami marihuany indoor i outdoor.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Różnice między nasionami indoor i outdoor

Na początku wszystkie nasiona marihuany były nasionami outdoor. Dokładna ewolucja konopi nie jest do końca znana, ale możemy być pewni, że sukces konopi jako gatunku globalnego wynika częściowo ze zdolności do adaptacji w różnych warunkach.

Niektóre odmiany marihuany ewoluowały, aby przystosować się do różnych klimatów, do których się wyemigrowały, a niektóre – nowsze – zostały stworzone przez ludzi. Niektóre nasiona marihuany będą produkować rośliny, które mogą się rozwijać w zimnych temperaturach Uralu, gdzie lato i godziny nasłonecznienia są krótkie. Niektóre nasiona outdoor potrzebują tropikalnego klimatu, a dla innych najlepsze warunki panują w regionach równikowych.

Kupując nasiona musisz należy wiedzieć, w jakich warunkach będzie prowadzona uprawa, ponieważ niektóre odmiany marihuany przystosowane są do pewnego środowiska.

Klimat outdoor

Jednym z głównych czynników, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o wyborze odmiany mariuhany na outdoor jest znajomość naturalnego środowiska. Klimat różni się znacznie w zależności od regionu, a nie wszystkie odmiany dobrze rozwijają się we wszystkich warunkach pogodowych.

Gorące i śródziemnomorskie klimaty nadają się zarówno do uprawy odmian sativa, które rosną duże i rozgałęzione, jak i do odmian indica, które są mniejszych rozmiarów i nadają się do uprawy na balkonie.

W zimnych regionach o krótkim lecie, to nasiona autoflowering dadzą najlepsze wyniki, ponieważ kwitną one niezależnie od czasu nasłonecznienia, ale od ich wieku.

Sprawdź: Uprawa marihuany Outdoor – poradnik dla początkujących

Warunki Indoor

Chociaż wszystkie nasiona powinny być przystosowane do uprawy indoor, to jednym z większych problemów może być brak miejsca, gdy roślina będzie energicznie rosnąć. Należy mieć świadomość, jakie rozmiary osiągnie roślina pod koniec kwitnienia.

Mimo że wszystkie nasiona są odpowiednie do uprawy indoor, to jednak przy małej powierzchni uprawowej powinno się unikać odmian sativa, ponieważ duży rozmiar i długi okres kwitnienia prawdopodobnie nie jest tym, czego potrzebujesz do niewielkiego growboxa.

Sprawdź: Uprawa marihuany Indoor – poradnik dla początkujących

Nasiona na indoor i outdoor

Jakie nasiona wybrać na outdoor, a jakie indoor? na Jeśli priorytetem jest wydajność, oczywistym wyborem może być Big Bud, ale aby uzyskać najlepsze wyniki, ten szczep potrzebuje słonecznego klimatu lub odpowiednich warunków w warunkach indoor. W europejskim środowisko spore plony daje również słynny Early Skunk.

Na rynku dostępne są również hybrydowe odmiany sativa, które rosną jak odmiany indica. Nie osiągają one potężnych rozmiarów, jak czyste odmiany sativa, więc nadają się do uprawy indoor.

Nasiona indoor

Purple Afghan Kush: Roślina o genach indica jest kompaktowa i ma umiarkowany rozmiar, dzięki czemu idealnie nadaje się do uprawy w pomieszczeniach. Szybko kwitnie i wyróżnia się intensywnym aromatem.

purple afghan kush

Critical 2.0.: Jego zdolność do dużych plonów w małych pomieszczeniach sprawia, że nasiona tej odmiany są polecane do uprawy indoor.

critical 20 autoflowering 6

Bubba Kush Autoflowering: Łatwa w uprawie i silna odmiana o krótkim czasie kwitnienia. Piękna i niewielka roślina, idealna do uprawy w niewielkich przestrzeniach.

bubba kush autoflowering 1

Nasiona outdoor

OG Kush Outdoor: Jedne z najbardziej cenionych nasion na całym świecie, zalecany do uprawy outdoor.

outdoor og kush

Super Skunk Outdoor: Mieszanka Early Skunk i Super Skunk o słodko-pikantnym zapachu, która zapewnia szybkie kwitnienie i obfite plony. Roślina kwitnie w zaledwie 6-7 tygodni.

Outdoor Super Skunk

Amnesia XXL Autoflowering: Hybryda odmian Original Amnesia i Ogirinal Amnesia Autoflowering. Produktywna, łatwa w uprawe i szybko kwitnąca odmiana osiągająca średnie rozmiary.

amnesia xxl autoflowering

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować