- Reklama -
Banner

Młodzi ludzie używający marihuany mają lepsze orgazmy i funkcje seksualne

Badanie przeprowadzone w Hiszpanii wykazało, że młodzi ludzie, którzy palą regularnie marihuanę i piją umiarkowane ilości alkoholu, mają lepsze orgazmy i ogólną sprawność seksualną niż ich rówieśnicy, którzy unikają używania konopi.

Istniejąca literatura naukowa dotycząca wpływu picia alkoholu i używania marihuany na funkcje seksualne jest sprzeczna. Możemy w niej znaleźć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ stosowania tych substancji na funkcje seksualne. Z tego powodu zespół naukowców z University of Almeria zaprojektował badanie obserwacyjne, aby przeanalizować wpływ picia alkoholu i używania konopi na zmiany w funkcjach seksualnych.

„Wykazano, że funkcje seksualne u młodych ludzi, którzy częściej zażywają konopie indyjskie i alkohol, są lepsze niż u tych, którzy ich nie używają”.

Wpływ marihuany i alkoholu na funkcje seksualne młodych ludzi

Od stycznia do czerwca 2020 r. naukowcy przebadali 185 kobiet i 89 mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat, którzy regularnie używali konopi indyjskich lub alkoholu lub nie używali alkoholu, z wyłączeniem osób, które używały innych substancji, takich jak opiaty lub MDMA.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Funkcje seksualne ulegają poprawie u młodych ludzi, którzy są regularnymi konsumentami marihuany i spożywają umiarkowane ilości alkoholu, co skutkuje zwiększonym pożądaniem, podnieceniem i orgazmem” – wynika z badania opublikowanego pod koniec zeszłego miesiąca w Journal Healthcare. „Ta poprawa jest zwykle związana ze zmniejszeniem lęku i wstydu, co ułatwia relacje seksualne”.

Używanie marihuany vs funkcje seksualne

Marihuana poprawia doznania seksualne u kobiet i mężczyzn w każdym wieku

Osoby używające konopi uzyskały wyższe wyniki niż osoby nieużywające, zarówno w ogólnej skali funkcjonowania seksualnego, jak i podskalach podniecenia i orgazmu. A ci, którzy najczęściej używali marihuany, zgłaszali wyższe wyniki w zakresie funkcjonowania seksualnego i podniecenia niż osoby umiarkowanie używający konopi. Nie znaleziono różnic w podskalach pożądania i orgazmu między użytkownikami o średniej i dużej intensywności, a także między mężczyznami i kobietami biorącymi udział w ankiecie.

„Nasze odkrycia wskazują, że młodzi ludzie, którzy często używają konopi indyjskich, niezależnie od płci, mają lepsze ogólne funkcje seksualne”.

Te wyniki dotyczące marihuany są zgodne z wcześniejszymi badaniami, w których stwierdzono, że używanie marihuany poprawia jakość seksuzwiększa pożądanie seksualne i prowadzi do lepszych orgazmów. Inne badania wykazały również, że konsumenci marihuany uprawiają więcej seksu niż abstynenci, a także mają wyższy wynik w wykazach zdrowia seksualnego i poziomu testosteronu.

Picie alkoholu vs funkcje seksualne

nastolatkowie mają większy problem z dostępem do legalnej marihuany niż alkoholu

Jeśli chodzi o spożywanie alkoholu, to nie stwierdzono istotnych różnic ani w ogólnych funkcjach seksualnych, ani w żadnej z mierzonych podskal między uczestnikami pijącymi i niepijącymi. Wystąpiły jednak statystycznie istotne różnice w oparciu o poziom spożycia alkoholu, co może sugerować że ilość spożywanego alkoholu może mieć wpływ na funkcje seksualne.

Badanie wykazało, że osoby, które zgłosiły intensywne picie alkoholu, uzyskały wyższe wyniki w kwestionariuszu funkcji seksualnych i podskali podniecenia niż osoby, które w ogóle nie piły. Uczestnicy spożywający duże ilości alkoholu mieli znacznie wyższe wyniki w kwestionariuszu i podskali orgazmu niż uczestnicy, którzy spożywają alkohol w umiarkowanych ilościach. Jednak uczestnicy, którzy są uzależnieni od alkoholu, uzyskali znacznie niższe wyniki niż ich rówieśnicy, którzy często używają alkoholu, ale nie są od niego uzależnieni.

Dlaczego alkohol i marihuana mogą poprawić funkcje seksualne?

Pozostają pytania o różne rodzaje relacji seksualnych (długotrwałe, sporadyczne, niestabilne), w które angażują się regularni konsumenci marihuany lub czy istnieje jakakolwiek korelacja między używaniem konopi a typem związku i relacji seksualnych.

Zespół badawczy ostrzegł również, że badanie to nie uchwyciło żadnych potencjalnych średnio i długoterminowych konsekwencji intensywnego picia i używania konopi indyjskich, w tym potencjalnej skłonności do angażowania się w mniej bezpieczne praktyki seksualne z powodu nietrzeźwości.

Zwiększone pożądanie, podniecenie i orgazmy u młodych ludzi, którzy są regularnymi konsumentami marihuany i spożywają alkohol w ograniczonych ilościach, są zwykle związane ze zmniejszeniem lęku i wstydu, co ułatwia relacje seksualne. Naukowcy wezwali do edukacji seksualnej skupiającej się na strategiach zmniejszających wstyd i niepokój, aby zapobiegać rozwijaniu przez młodych ludzi potencjalnych problemów związanych z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu w późniejszym życiu.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować