- Reklama -
Banner

Nowe badania pokazują, że marihuana poprawia jakość i częstość seksu

Ostatnie badania naukowe potwierdzają to, co wielu użytkowników marihuany twierdziło od samego początku – marihuana wzmacnia doznania seksualne.  Legalizacja przynosi korzyści środowiskom akademickim, ponieważ w końcu pozwala naukowcom badać i analizować skutki marihuany, w tym jej wpływ na stosunek seksualny.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w Journal of Sexual Medicine (JSM), zatytułowanym Związek między używaniem marihuany i częstotliwością seksualną w Stanach Zjednoczonych: badanie populacyjne, celem badania było: “wyjaśnić, czy istnieje związek między częstością używania marihuany i częstotliwością uprawiania seksu wśród kobiet i mężczyzn w wieku reprodukcyjnym. ”

Częstotliwość używania marihuany, a częstotliwość uprawiania seksu

wpływ palenia marihuany na życie seksualne

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Naukowcy przeanalizowali dane pochodzące od 28 176 kobiet i 22 943 mężczyzn w całym kraju, którzy zostali przebadani przez Centrum Kontroli Chorób (CDC) za pomocą kwestionariusza. Kompleksowe badanie CDC jest często wykorzystywane przez naukowców jako podstawa do dalszych, bardziej szczegółowych analiz.

Kliniczne implikacje badań ujawniły, że “używanie marihuany jest niezależnie związane ze zwiększoną częstotliwością seksualną i nie wydaje się zaburzać funkcji seksualnych”. W rzeczywistości, codzienni użytkownicy we wszystkich grupach demograficznych zgłaszali, że uprawiają o 20% więcej seksu niż osoby, które nigdy nie używały konopi indyjskich.

Dr Eisenberg, jeden z autorów badań uważa, że aby w pełni zrozumieć ten mechanizm potrzebne są dalsze badania. Wcześniej większość lekarzy  doradzała mężczyznom, że marihuana, podobnie jak tytoń, jest szkodliwa. Jednak obecne badania sugerują, że używanie marihuany jest znacznie mniej szkodliwe, niż używanie tytoniu.

Używanie marihuany przed seksem a doznania seksualne

Wpływ marihuany na seks

Dodatkowe badanie opublikowane przez JSM, zatytułowane Związek pomiędzy stosowaniem marihuany przed seksem a funkcjami seksualnymi u kobiet, przeprowadzone na Uniwersytecie Saint Louis w Missouri, stwierdza: “Internet jest pełen informacji dotyczących zdolności marihuany do poprawy doświadczeń seksualnych; jednak brakuje danych naukowych.” Celem tego badania “jest ustalenie, czy używanie marihuany przed seksem wpływa na doświadczenie seksualne“.

W tej ankiecie naukowcy zbadali 133 aktywne seksualnie dorosłe kobiety podczas corocznych badań kontrolnych. Pacjentki wypełniły obszerny kwestionariusz dotyczący używania marihuany przed seksem.

Trzydzieści osiem kobiet (29%) ujawniło spożywanie konopi przed uprawianiem seksu. Z tych 38 kobiet, 68 procent zgłosiło zwiększoną przyjemność z seksu, 16% stwierdziło, że zepsuło to ich doświadczenie seksualne, a pozostałe 16% było niezdecydowanych lub nieświadomych.

Wśród tych 68 procent, 72% stwierdziło, że używanie marihuany zawsze zwiększało ich przyjemność erotyczną, a 24% stwierdziło, że czasami. Niemal 62% respondentek stwierdziło, że poprawiło to jakość ich orgazmów i ogólnie ich libido. Dodatkowo, 16% zwolenniczek używania marihuany przed seksem ujawniło, że celowo zaciągają się przed seksem, szczególnie w celu złagodzenia jakiegokolwiek potencjalnego bólu. Pojawiły się sprzeczne raporty co do tego, czy poprawiło się nawilżenie pochwy.

“Spożywanie niewielkich ilości [marihuany] przed seksem może zwiększać libido u kobiet, które z kolei może wydzielać pozytywne endorfiny i zwiększać nawilżenie pochwy”. – twierdzą autorzy badań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować