- Reklama -
Banner

Regularni użytkownicy marihuany częściej uprawiają seks

Naukowcy ze Stanford University School of Medicine ujawnili związek między używaniem marihuany, a częstością uprawiania seksu. Swoje badania opublikowali w piątek w Journal of Sexual Medicine.

Naukowcy z Kalifornii swoje wnioski wyciągnęli na podstawie analizie danych, które pochodzą od 50.000 Amerykanów w wieku 25-45 lat. Zostały one opracowane w latach 2002-2015 przez National Survey of Family Growth.

Palenie marihuany a częstość stosunków seksualnych

Respondenci zostali zapytani, ile razy mieli stosunki heteroseksualne w ciągu ostatnich czterech tygodni i jak często palili marihuanę w ciągu ostatnich 12 miesięcy – czytamy w komunikacie prasowym.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kobiety, które używały marihuany codziennie, uprawiały seks średnio 7,1 razy w ciągu ostatnich czterech tygodni. Dla porównania kobiety, które nie używały marihuany w ciągu ostatniego roku stwierdziły, że do stosunku dochodziło średnio 6 razy w ciągu 4 tygodni.

Wśród mężczyzn te relacje wyglądały podobnie. Mężczyźni, którzy regularnie używali marihuany zgłosili 6.9 stosunków w porównaniu do 5.6 wśród mężczyzn, którzy nie używają marihuany.

“Innymi słowy, użytkownicy marihuany uprawiają seks nawet 20 procent częściej, niż osoby które jej nie używają.” – powiedział dr Michael Eisenberg, autor badań.

“Myślę, że jeśli zapytano by kobietę lub mężczyznę, czy 20 stosunków seksualnych więcej każdego roku, to wydałoby im się to dużo.” – powiedział Eisenberg.

“Byliśmy zaskoczeni widząc, że istnieje pozytywne powiązanie między używaniem marihuany a częstością stosunków seksualnych. Nasze odkrycia są prawdziwe niezależnie od rasy, wieku, poziomu wykształcenia, stanu zdrowia, stanu cywilnego czy ilości dzieci.”

Eisenberg powiedział, że dotychczasowe badania wykazały zwiększone pobudzenie seksualne wśród użytkowników marihuany. Badania sugerują też, że zbyt duże ilości wypalanej marihuany mogą zmniejszyć liczbę plemników.

Używanie alkoholu i marihuany, a życie seksualne

Profesor Joseph Palmar z Department of Population Health w Nowym Jorku przeprowadził badania, których celem było porównanie doświadczeń seksualnych ludzi, którzy są pod wpływem alkoholu i marihuany.

Badania przeprowadzone na grupie 24 dorosłych dowiodły, że osoby pod wpływem obu używek mieli zwiększone poczucie swojej atrakcyjności, ale alkohol sprawiał, że ludzie byli bardziej społeczni, odważni i łatwiej nawiązywali kontakty z potencjalnymi partnerami.

Badanie wykazało również, że osoby pijące alkohol często żałują wyboru partnera seksualnego i są w tej kwestii mniej wybredni, podczas gdy użytkownicy marihuany przeprowadzają większą selekcję.

Ponieważ w większości krajów marihuana jest nielegalna, to Palmar stwierdził, że większość pali marihuanę w miejscach prywatnych, a to prowadzi do większej możliwości zainicjowania sytuacji intymnych, niż w przypadku alkoholu, ponieważ alkohol jest dostępny wszędzie.

Wyniki badań pokazują, że niektóre kobiety pod wpływem marihuany odczuwają suchość pochwy, co ogranicza przyjemność seksualną.

Obaj naukowcy zachęcają innych do głębszego zanurzenia się w tym temacie. To nie pierwsze badania, które wyraźnie sugerują, że używanie marihuany ma bezpośredni wpływ na życie seksualne.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować