- Reklama -
Banner

Miliarder i współwłaściciel Coca-Coli aresztowany za 5000 roślin konopi, które przewoził na pokładzie prywatnego odrzutowca

Miliarder i spadkobierca Coca-Coli Alkiviades „Alki” David został aresztowany na karaibskiej wyspie St. Kitts w zeszłym tygodniu po tym, jak urzędnicy celni odkryli 5 000 roślin konopi na pokładzie jego prywatnego odrzutowca.

David i jego przyjaciel Chase Ergen zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Jednostki Antynarkotykowej na międzynarodowym lotnisku Roberta L. Bradshawa po znalezieniu roślin, nasion i olejków CBD. Dawid został zwolniony po zapłaceniu kaucji, ale został aresztowany 9 maja, kiedy próbował opuścić wyspę.

Miliarder został oskarżony o przestępstwo, w tym posiadanie z zamiarem dostarczenia, posiadania kontrolowanych substancji i przywozu kontrolowanych substancji do St. Kitts. David został zwolniony z aresztu po zapłaceniu kaucji pieniężnej w wysokości około 30.000 dolarów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Alki David (@alkidavid)

David jest członkiem rodziny Leventis i spadkobiercą grupy Leventis-David, większościowego właściciela rozlewni Coca-Cola Hellenic w Europie. Według doniesień medialnych, majątek Alkiviadesa David szacuje się na 3 miliardy dolarów.

David jest również właścicielem szwajcarskiej firmy produkującej olejki CBD. David zaprzeczył zarzutom i twierdzi, że rośliny przewożone na pokładzie jego samolotu to konopie włókniste, które nie są nielegalne w St. Kitts, a kwiaty konopi CBD miały zostać wykorzystane do produkcji olejków z konopi.

„Nigdy w życiu nie byłem w więzieniu, nigdy nie miałem na sobie kajdanek” – dodał David.

Coca Cola i napoje z CBD

SwissX może nie być jedyną firmą Davida, która zainteresowana jest korzyściami CBD. W październiku ubiegłego roku media donosiły, że Coca-Cola prowadziła „poważne rozmowy” z Aurorą Cannabis w celu opracowania napoju z CBD. Różne źródła donosiły, że obie firmy były na dobrej drodze do osiągnięcia porozumienia.

Heather MacGregor, rzeczniczka Aurora Cannabis, odmówiła komentarza na temat potencjalnej umowy z Coca-Colą. Potwierdziła jednak, że firma jest zainteresowana poszukiwaniem możliwości na rynku napojów CBD.

W następnym miesiącu dyrektor generalny Coca-Coli James Quincy zaprzeczył doniesieniom o potencjalnym wprowadzeniu na rynek napoju CBD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować