- Reklama -
Banner

Medyczna marihuana wkrótce będzie dostępna, ale tylko w trzech miastach

Chociaż medyczna marihuana w Polsce jest legalna od listopada 2017 roku, to do tej pory pacjenci nie mogą kupić jej w żadnej aptece. Dziennik Gazeta Prawna donosi, że firma, która uzyskała pozwolenie na wprowadzenie suszu na rynek, czeka teraz na decyzję Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Firma Spektrum Cannabis w czerwcu zgłosiła pierwszy lek do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. URPL zgodę wydał dopiero w drugiej połowie października, a przedstawiciel Spektrum Cannabis mówi, że susz niebawem będzie dostępny w aptekach. Wiemy, że jeden rodzaj suszu będzie dostępny tylko w trzech miastach.

Czekamy tylko na decyzję Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w sprawie wydania zgody na import pierwszej partii produktu. Niebawem powinien być dostępny w aptekach jednego z trzech największych dystrybutorów farmaceutycznych w kraju – powiedział w wywiadzie dla DGP Tomasz Witkowski, menedżer w firmie Spectrum Cannabis.

Musimy pamiętać, że zmiany w prawie umożliwiające sprzedaż konopi medycznych nastąpiły rok temu. Wiedza na ich temat, zarówno w środowisku medycznym, farmaceutów, jak i pacjentów jest mocno ograniczona. Dlatego też niebawem rozpoczniemy szeroko zakrojone działania edukacyjne – dodaje Tomasz Witkowski.

W programie telewizyjnej Jedynki “Alarm”, który został wyemitowany 10 grudnia dziennikarze poinformowali, że medyczna marihuana wkrótce trafi do aptek, ale na razie dostępny będzie tylko jeden rodzaj suszu i będzie on dostępny wyłącznie w Poznaniu, Wrocławiu i Koninie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W programie “Alarm!” wypowiedział się również Marcin Czech, wiceminister zdrowia, który poinformował, że wnioski o dostarczenie medycznej marihuany do aptek złożyły również 4 inne firmy, w tym Aurora Cannabis. W niedawnym oświadczeniu kanadyjskiego producenta marihuany Cronos Group czytamy, że firma również planuje wejście na polski rynek.

Media informują, że medyczna marihuana będzie wkrótce dostępna w trzech polskich miastach. Wielu pacjentów nie jest jednak w stanie przebyć kilkuset kilometrów, aby zrealizować receptę na susz. Co z pacjentami spoza Poznania, Wrocławia i Konina? Czy susz nie może zostać dostarczony do aptek w innych miastach? Czekamy na dalszy rozwój sprawy.

1 KOMENTARZ

 1. Trzeba też zwrócić uwagę na cenę. 64 zł za gram sprawi że na medyczną marihuanę będzie stać tylko najbogatszych. Koniecznym jest by pozwolić pacjentom na własne uprawy. Wtedy w przeliczeniu kosztów uprawy gram, 1g wynosi 1.50zł – 3zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować