- Reklama -
Banner

Czołowi producenci medycznej marihuany skupiają się na Europie. “Będzie to bardzo, bardzo bogaty rynek”

Cztery największe kanadyjskie koncerny konopne ogłosiły w ubiegłym tygodniu swoje zarobki w trzecim kwartale 2018 roku. Podczas gdy wielu inwestorów z niecierpliwością oczekiwało na prognozy dotyczące nowych legalnych rynków marihuany w USA i Kanadzie, dyrektorzy wyraźnie chcieli rozmawiać o ekspansji poza granicę Ameryki Północnej.

Nietrudno zrozumieć, dlaczego. Prognozy dotyczące wartości legalnego rynku marihuany w Europie są dużo wyższe, niż prognozy dla Ameryki Północnej.

Trzecia edycja European Cannabis Report przewiduje, że rynek legalnej marihuany w Europie do 2028 r. osiągnie wartość 115,7 mld euro (130,33 mld USD). Tymczasem legalna marihuana w Stanach Zjednoczonych może być warta “zaledwie” 75 mld USD do 2030 r., Jak wynika z niedawnych szacunków firmy Cowan.

“Europa przechodzi szybką falę zmian regulacyjnych i legislacyjnych. Liczba krajów, które zalegalizowały medyczną marihuanę podwaja się co dwa lata “- napisali autorzy raportu europejskiego.

Licencjonowani producenci marihuany w Kanadzie ciężko pracują, aby wywrzeć wpływ na Europę i nie tylko.

Aurora Cannabis Inc.

Aurora Cannabis Inc. z siedzibą w Edmonton prowadzi obecnie działalność w 10 krajach poza Kanadą. (Australia, Brazylia, Kajmany, Kolumbia, Dania, Niemcy, Włochy, Malta, Polska i RPA).

Aurora powiedziała, że w sierpniu założyła firmę “paneuropejską”. Aurora Europe będzie nadzorować oddziały działające na kontynencie, w tym Aurora Deutschland GmbH, największego europejskiego dystrybutora marihuany sponsorowanego przez firmę, a także Aurora Italia, Aurora Malta i Aurora Denmark.

Zakład Aurora Nordic 1 w Odense w Danii, tej jesieni ma zebrać pierwsze plony. Obok zakładu Aurora Nordic 1 ma powstać Aurora Nordic 2. Oczekuje się, że obiekt ma zostać ukończony w pierwszej połowie 2020 r. i będzie drugą największą uprawą firmy Aurora pod względem wydajności (120,000kg marihuany rocznie).

“UE, jak sądzę, będzie to dla nas bardzo, bardzo bogaty rynek”, powiedział szef korporacji Cam Battley. “Będziemy mogli przesyłać więcej produktów, a następnie będziemy mogli przeprowadzić się w Kanadzie” – dodał Terry Booth, dyrektor generalny.

Aurora wzmocniła również swoje plany w Ameryce Południowej, podpisując we wrześniu ostateczne porozumienie w sprawie nabycia ICC Labs Inc. za 290 milionów USD.

Cronos Group

Cronos Group Inc. we wtorek poinformował o swoich zarobkach w trzecim kwartale. Firma z siedzibą w Toronto buduje swój potencjał poza Kanadą – w Izraelu, Australii i Kolumbii. Cronos pracuje nad rozszerzeniem globalnego zasięgu dzięki kilku umowom joint venture.

Firma działa na pięciu kontynentach, gdzie uprawia i sprzedaje marihuanę do celów medycznych, a także planuje ekspansję do Polski i Australii.

“Uważamy Niemcy za niezwykle ważne dla naszego globalnego zasięgu i planujemy dalszy rozwój za pośrednictwem naszych produktów medycznych Peace Naturals” – powiedział Michael Gorenstein. “Możliwości rozwoju dla Cronos są ogromne i obejmują cały świat, gdy rynki są otwarte”.

Tilray

Dyrektor generalny Tilray Inc. (TLRY), Brendan Kennedy, powiedział, że jego firma ma już możliwość importowania i dystrybucji swoich produktów w Ameryce Łacińskiej i będzie wykorzystywać oddział w Portugalii jako bazy operacyjnej dla rynku Unii Europejskiej.

“Tilray Portugal skupi się na zaopatrzeniu globalnego rynku marihuany, głównie w UE. Tilray Germany oraz Tilray Australia i Nowa Zelandia są podobne pod tym względem, jednak koncentrują się na imporcie produktów oraz sprzedaży i marketingu “- powiedział Kennedy analitykom podczas konferencji prasowej po publikacji wyników finansowych z trzeciego kwartału.

Tilray z z siedzibą w stanie Karolina był pierwszym, który legalnie wyeksportował konopie medyczne z Ameryki Północnej do Unii Europejskiej, Australii, Nowej Zelandii i Ameryki Południowej.

“Jesteśmy teraz w punkcie, w którym 35 krajów zalegalizowało marihuanę medyczną. Dla mnie jest jasne, że w stosunkowo krótkim czasie 35 wzrośnie do 40,50 i 60 krajów, które zalegalizowały marihuanę medyczną. Dwa lub trzy lata i myślę, że tam będziemy, ” powiedział Kennedy.

Canopy Growth

Canopy Growth Corp. (WEED.TO) podsumowało trzeci kwartał w środę. Firma podpisała umowy na eksport konopi indyjskich do Australii, Brazylii, Czech, Danii, Niemiec i Hiszpanii.

Firma Canopy wcześniej ogłosiła, że planuje wydać ponad 100 milionów euro (około 150 milionów dolarów) na rozszerzenie produkcji w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych dwóch lat.

“Uważam, że Europa jest najbardziej lub najbardziej ekscytującą działalnością. Tak więc byliśmy zajęci działalnością w Niemczech”, powiedział Bruce Linton, dyrektor generalny Canopy Growth. “Wydaje mi się, że około 1000 aptek w Niemczech posiada nasz produkt. Teraz szukamy zatwierdzenia innych form naszego produktu. Mamy już posadzone rośliny w szklarniach w kilku europejskich krajach.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.

Mogą Cię zainteresować