- Reklama -
Banner

Aurora Cannabis – kolejna firma będzie dostarczać medyczną marihuanę do Polski

Aurora Cannabis Inc. ogłosiła dzisiaj, że polskie Ministerstwo Zdrowia przyznało firmie zgodę na pierwszą wysyłkę medycznej marihuany do Polski. W najbliższych dniach Aurora Deutschland GmbH wyśle produkty do centrum leczenia bólu i szpitala w Warszawie. Nie znamy jednak konkretnych nazw placówek, do których zostaną wysłane produkty

“Jest to ważny kamień milowy w dostępie do medycznej marihuany w Polsce, który zapewni pacjentom możliwość poszukiwania alternatywnych leków, które pomogą w radzeniu sobie z objawami wielu różnych schorzeń. Aurora nadal zwiększa swój międzynarodowy zasięg, który obecnie obejmuje 19 krajów na pięciu kontynentach i stawia nas w godnej pozazdroszczenia pozycji, dzięki której możemy wykorzystać naszą przewagę nad konkurencją ” – powiedział Neil Belot, dyrektor ds. Biznesu Globalnego.

Maximilian Weinberg, dyrektor ds. Rozwoju biznesu, Aurora Europe, dodał: “Cieszymy się, że udało nam się z powodzeniem opanować złożoność polskich ram prawnych i jesteśmy dumni z tego, że staliśmy się pierwszą firmą, która będzie zaopatrywać polski szpital w marihuanę medyczną. Nawiązaliśmy silne relacje z profesjonalistami, państwowymi hurtowniami i lokalnymi fundacjami, które odegrały ważną rolę w osiągnięciu tego przełomowego etapu. “

Chociaż Maximilian Weinberg oświadczył, że Aurora Deutschland GmbH jest pierwszą firmą, która uzyskała zgodę na wprowadzenie medycznej marihuany na polski rynek, to dwa dni wcześniej podobną zgodę uzyskała spółka Spektrum Cannabis, należąca do grupy kapitałowej Canopy Growth.

Aurora Deutschland GmbH kolejnym dostawcą medycznej marihuany do Polski

Aurora Cannabis bedzie importować medyczną marihuanę do Polski
fot. Aurora Cannabis

Firma Aurora Cannabis Inc. z siedzibą w Edmonton w prowincji Alberta w Kanadzie, o rocznej zdolności produkcyjnej przekraczającej 500 000 kg marihuany medycznej rocznie oraz sprzedażą w 19 krajach na pięciu kontynentach, jest jedną z największych i wiodących firm konopi indyjskich na świecie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Aurora zarządza każdym kluczowym segmentem łańcucha produkcji, od inżynierii i projektowania obiektów po uprawę konopi indyjskich i przemysłowych, badania genetyczne, produkcję produktów pochodnych, uprawę domową, dystrybucję hurtową i detaliczną w 19 krajach na 5 kontynentach.

Zdecydowanie różniąc się od swoich rówieśników, Aurora stworzyła wyjątkowo zaawansowaną, spójną i wydajną strategię produkcyjną, opartą na specjalnie zaprojektowanych obiektach, które we wszystkich procesach integrowane są najnowocześniejszymi technologiami. Pełna automatyzacja skutkuje ogromną skalą produkcji, a Aurora Cannabis zapewnia wysoką jakość jakość produktu w niskiej cenie.

“Chcemy by nasze zakłady były skalowalne na całym świecie. Nasze zakłady produkcyjne są zaprojektowane do produkcji marihuany o ogromnej skali i wysokiej jakości, najlepszych w branży plonach i niskich kosztach produkcji na gram.” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Aurora Cannabis to kolejna firma, która uzyskała zgodę na import medycznej marihuany do Polski. Chociaż jest to bardzo dobra wiadomość dla pacjentów, to wciąż nie wiemy, jakie będą ceny medycznej marihuany i czy pacjenci będą mogli sobie pozwolić na tego typu leczenie. Mamy nadzieję, że wkrótce doczekamy się upraw narodowych, ponieważ mamy instytucje w kraju, które z powodzeniem mogłyby się zająć uprawą marihuany do celów medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować