- Reklama -
Banner

Medyczna marihuana dla zwierząt

Kiedy 23 stany zalegalizowały marihuanę do celów medycznych, stała się ona szybko rozwijającym przemysłem. Ostatnią rewolucją jest medyczna marihuana dla zwierząt.

Wbrew podejrzeniom, nie polega to na inhalacji dymu przez zwierzęta, ale na podawaniu im jadalnych smakołyków i kapsułek chorym lub starzejącym się zwierzakom.

Roślina konopi zawiera wiele związków chemicznych,” powiedział Matthew J. Cote, maganer w firmie Auntie Dolores, która w zeszłym roku uruchomiła linię produktów na bazie konopi dla zwierząt.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Wiele ludzi kojarzy konopie z euforią spowodowaną THC, ale mało kto pamięta leczniczych właściwościach kannabidiolu (CBD), który nie jest psychoaktywny.”

Matthew J. Cote wyjaśnił, że starzejącym zwierzętom doskwierają te same problemy zdrowotne co ludziom. W tym celu stworzył on produkty lecznicze na bazie konopi dla zwierząt. Treatibles to przekąski w kształcie kości, z których każda zawiera 40mg CBD. Jego twórcy zalecają podawanie jednej przekąski na 10kg masy ciała.

“Widziałem, że niektóre psy bardzo szybko zareagowały na leczenie. Jedna kobieta była gotowa uśpić swojego psa, ze względu na jego chorobę i cierpienie, jednak po podaniu naszych smakołyków, jej pies zaczął chodzić i normalnie funkcjonować.”

Kolejny właściciel innej firmy z Waszyngtonu – Canna Companion również chwali się wynikami swojego produktu. “Wydaje się, że receptura naszych leczniczych smakołyków jest najbardziej strzeżoną tajemnicą w świecie zwierząt, w kwestii redukowania odczuwanego przez nie bólu. Sam podawałem je swojemu kotu, który cierpi na stany lękowe i zapalenie pęcherza. Okazało się, że to działa! Dziś rok po zastosowaniu leku, mój kot jest w pełni zdrowy.”

Pomimo tego, American Veterinary Medical Association nie podjęła oficjalnego stanowiska w tej sprawie, nawet w stanach, gdzie marihuana medyczna jest legalna i weterynarze nie otrzymali pozwolenia na przepisywanie produktów z konopi dla swoich pacjentów.

Eksperci potwierdzają, że produkty te nie są zatwierdzone przez Federal Drug Administration, więc nie ma informacji dotyczących potencjalnych skutków ubocznych.

“Produkty te wykazują potencjał, ale nie ma w tym momencie zbyt wiele badań. Nikt nie jest pewien, jaka jest prawidłowa dawka terapeutyczna.”

Podawanie leczniczych produktów z konopi dla swoich dzieci pozostaje w gestii ich właściciela. Jak wiadomo, CBD nie powoduje efektów psychoaktywnych, ma wiele właściwości terapeutycznych i jest bezpieczne w stosowaniu.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować