- Reklama -
Banner

Marihuana poprawia sprawność seksualną, ale tylko w określonych warunkach

Użytkownicy marihuany od dawna łączą jej używanie ze wzrostem przyjemności z seksu. Naukowcy próbowali ustalić, czy ta hipoteza jest poparta dowodami naukowymi. Wiadomo, że używanie zbyt dużej ilości marihuany może prowadzić do zmniejszonej aktywności fizycznej u mężczyzn. Wiele badań sugeruje jednak, że mniejsze dawki trawki mogą podnosić poziom libido.

W badaniu opublikowanym przez Pharmacological Research Journal, 70 procent respondentów używających marihuany przed aktywnością seksualną “doświadczyło zwiększenia przyjemności i satysfakcji.”

THC lekiem na dysfunkcje seksualne

poranne-palenie-bonga-i-seksDla naukowców oznacza to, że THC i system endokannabinoidowy może być potencjalnym celem terapeutycznym w leczeniu dysfunkcji seksualnych, biorąc pod uwagę częściową skuteczność obecnego leczenia farmakologicznego.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zwiększenie aktywności seksualnej spowodowane konopiami nie różni się znacznie między kobietami, a mężczyznami. Oznacza to, że bez względu na płeć marihuana może zwiększać libido.

Nick Karas, autor przewodnika The Passionate High – A Lovers Guide to Cannabis, opierając się zbudował cały biznes w oparciu o założenie, że mikrodawki marihuany poprawiają życie seksualne.

Po wybraniu właściwej odmiany i dawkowania, użytkownicy konopi informują o zwiększeniu kondycji seksualnej, wydłużeniu czasu stosunku, zwiększonej kreatywności, dłuższym orgazmie i intensywniejszej więzi emocjonalnej między partnerami.

Dawka THC kluczem do sukcesu

Naukowcy z University of Catania we Włoszech i Masaryk University w Czechach, zainteresowali się sprzecznymi informacjami dotyczącymi seksu i marihuany.

Podczas gdy kobiety prawie w ogólnie nie zgłaszają pogorszenia funkcji seksualnych w wyniku palenia marihuany, to nie można tego powiedzieć o niektórych mężczyznach.

Palenie może uszkodzić naczynia krwionośne i spowodować zaburzenia erekcji, co często jest wynikiem złego przepływu tętniczego krwi do penisa.

Naukowcy podkreślają jednak, że THC w małych dawkach może mieć odwrotny efekt. Wayne Koff, dyrektor generalny i prezes Human Vaccine Project udokumentował w 1974r., że kluczem do wykorzystania marihuany jako stymulatora seksualnego jest odpowiednia dawka. Jeden joint jest wystarczający, aby zintensyfikować doświadczenia, ale większa dawka może już przynieść niekorzystne efekty.

Biorąc pod uwagę, że lista powszechnie dostępnych środków na erekcję, a także tych pobudzających kobiece libido jest duża, musimy zastanowić się, czy używanie konopi indyjskich jako środka zwiększającego popęd seksualny może być alternatywą dla popularnych leków na zaburzenia seksualne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować