- Reklama -
Banner

Marihuana mocniej uśmierza ból u mężczyzn niż u kobiet

Badania, które miały na celu zbadanie skuteczności marihuany w leczeniu bólu, opublikowane w Drug and Alcohol Dependence przez US National Institute wykazały, że marihuana znacznie silniej łagodzi ból u mężczyzn niż u kobiet.

“Ta retrospektywna analiza porównała przeciwbólowe, subiektywne i fizjologiczne skutki aktywnego składnika marihuany (3,56-5,60% THC) i “nieaktywnej marihuany” (0,00% THC) wśród mężczyzn i kobiet palących marihuanę, w podwójnie ślepej, kontrolowanej próbie placebo.”

“Odpowiedź na ból mierzono za pomocą testu na zimno CPT (Cold-pressor test), który polega na zanurzeniu ręki w zimnej wodzie (2°C), a następnie na zmierzeniu czasy, który jest potrzebny do zgłoszenia bólu (wrażliwość na ból) i wycofania ręki z wody (tolerancja bólu).

“Wśród ludzi, którzy przyjmowali aktywne konopie, znacząco zmniejszyły one czułość bólu w stosunku do nieaktywnych konopi,” stwierdzono w badanicah.

“Wśród kobiet używających aktywnej marihuany,nie udało się zmniejszyć wrażliwości na ból, w stosunku do kobiet używających nieaktywnej marihuany. Aktywne konopie zwiększyły tolerancję na ból natychmiast po paleniu, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.”

W badaniu stwierdzono: “Wyniki te wskazują, że u palaczy marihuany, mężczyźni wykazują większą analgezję (zjawisko zniesienia czucia bólu) wywołaną konopiami, w stosunku do kobiet.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować