- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Marihuana mocniej uśmierza ból u mężczyzn niż u kobiet

Badania, które miały na celu zbadanie skuteczności marihuany w leczeniu bólu, opublikowane w Drug and Alcohol Dependence przez US National Institute wykazały, że marihuana znacznie silniej łagodzi ból u mężczyzn niż u kobiet.

lagodzenie bolu marihuana kobiety mezczyzni
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Ta retrospektywna analiza porównała przeciwbólowe, subiektywne i fizjologiczne skutki aktywnego składnika marihuany (3,56-5,60% THC) i “nieaktywnej marihuany” (0,00% THC) wśród mężczyzn i kobiet palących marihuanę, w podwójnie ślepej, kontrolowanej próbie placebo.”

“Odpowiedź na ból mierzono za pomocą testu na zimno CPT (Cold-pressor test), który polega na zanurzeniu ręki w zimnej wodzie (2°C), a następnie na zmierzeniu czasy, który jest potrzebny do zgłoszenia bólu (wrażliwość na ból) i wycofania ręki z wody (tolerancja bólu).

“Wśród ludzi, którzy przyjmowali aktywne konopie, znacząco zmniejszyły one czułość bólu w stosunku do nieaktywnych konopi,” stwierdzono w badanicah.

“Wśród kobiet używających aktywnej marihuany,nie udało się zmniejszyć wrażliwości na ból, w stosunku do kobiet używających nieaktywnej marihuany. Aktywne konopie zwiększyły tolerancję na ból natychmiast po paleniu, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.”

- Reklama - Cannabis Light logo

W badaniu stwierdzono: “Wyniki te wskazują, że u palaczy marihuany, mężczyźni wykazują większą analgezję (zjawisko zniesienia czucia bólu) wywołaną konopiami, w stosunku do kobiet.”

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -