- Reklama -
Banner

Marihuana dla alkoholików – używanie konopi zmniejsza spożycie alkoholu – potwierdzają badania

Odbyło się już wiele dyskusji na temat tego, czy marihuana może pomóc w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu. Chociaż każdy człowiek jest inny, to nowe badanie potwierdza pogląd, że używanie konopi indyjskich wiąże się ze spadkiem spożycia alkoholu przez alkoholików.

Badanie zatytułowane „Wpływ używania konopi indyjskich na spożycie alkoholu w grupie osób uzależnionych od alkoholu w Kolorado”, opublikowane w czasopiśmie Addiction i przeprowadzone przez University of Colorado w Boulder i Colorado State University, ujawnia ten związek, o którym wiele osób wie, ale którego nauka jeszcze nie potwierdziła.

Konopie są powszechnie używane wśród osób pijących alkohol, ale dowody wskazują na związek między spożyciem alkoholu a używaniem konopi” – wyjaśniają autorzy badań. „Naszym celem było zbadanie wpływu codziennego spożycia konopi indyjskich na całkowitą liczbę spożytego alkoholu i prawdopodobieństwo upijania się w danym dniu u wszystkich uczestników. Porównaliśmy te relacje między mężczyznami i kobietami oraz między osobami, które zgłaszały rzadkie i częste używanie konopi indyjskich.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W kilku wcześniejszych badaniach sprawdzano, czy konopie działają jako substytut lub uzupełnienie alkoholu, i jak dotąd przyniosły one mieszane wyniki. Odkrycia płynące z tego badania są ważnym uzupełnieniem tej wiedzy i dostarczają mocnych dowodów na to, że konopie indyjskie mogą działać jako lek dla osób pragnących ograniczyć spożycie alkoholu.

Zobacz też: Efekty łączenia marihuany i alkoholu

Używanie marihuany i alkoholu przez osoby leczone

Dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu

Badanie, które zostało przeprowadzone we współpracy University of Colorado w Boulder i Colorado State University, dotyczyło 96 różnych osób, które używały konopi indyjskich i były zapisane w programie leczenia alkoholizmu. Badacze odkryli, że w dniach, w których ankietowani spożywali konopie, spożywali mniej alkoholu. Trend był obecny niezależnie od tego, czy dana osoba była rzadkim użytkownikiem konopi indyjskich, czy intensywnym użytkownikiem. Jeśli badani w ogóle używali konopi indyjskich, zwykle spożywali mniej alkoholu.

„W grupie badanych, około 29 procent piło mniej drinków i byli oni 2,06 razy mniej narażeni na epizody upijania się w dniach, w których używali konopi indyjskich, w porównaniu z dniami, w których nie używali konopi indyjskich” – czytamy w podsumowaniu badań.. „Te wzorce zaobserwowano u mężczyzn i kobiet oraz w grupach rzadko używających konopi indyjskich”.

Osoby intensywnie pijące i zaangażowane w leczenie alkoholizmu, które również używają konopi, wydają się zwiększać spożycie konopi indyjskich w dniach, w których ograniczają spożycie alkoholu” – kontynuowali.

Ten sam zespół badawczy w 2020 r., przedstawił podobne wyniki badań, które przedstawił na łamach Research Society on Alcoholism. Ponadto, aby to dodatkowo potwierdzić, dane z trendów ogólnostanowych pokazują, że sprzedaż alkoholu zwykle spada w obszarach, w których marihuana stała się legalna. Inne badanie, które zostało przeprowadzone i opublikowane przez naukowców z Harvardu i opublikowane w zeszłym miesiącu, pod koniec zeszłego roku, wykazało, że kiedy młodzi ludzie są zmuszani do odstawienia marihuany, są bardziej skłonni do picia alkoholu.

Chociaż konieczne jest przeprowadzenie dalszych badań i nie każdy może odpowiedzialnie używać substancji takich jak konopie indyjskie podczas leczenia alkoholizmu, to dane te mogą mieć ogromny wpływ na proces wychodzenia z alkoholizmu wśród osób uzależnionych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować