Marihuana dla alkoholików – używanie konopi zmniejsza spożycie alkoholu – potwierdzają badania

Odbyło się już wiele dyskusji na temat tego, czy marihuana może pomóc w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu. Chociaż każdy człowiek jest inny, to nowe badanie potwierdza pogląd, że używanie konopi indyjskich wiąże się ze spadkiem spożycia alkoholu przez alkoholików.

Marihuana vs alkoholizm - używanie konopi indyjskich związane z ograniczeniem spożycia alkoholu
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Badanie zatytułowane „Wpływ używania konopi indyjskich na spożycie alkoholu w grupie osób uzależnionych od alkoholu w Kolorado”, opublikowane w czasopiśmie Addiction i przeprowadzone przez University of Colorado w Boulder i Colorado State University, ujawnia ten związek, o którym wiele osób wie, ale którego nauka jeszcze nie potwierdziła.

Konopie są powszechnie używane wśród osób pijących alkohol, ale dowody wskazują na związek między spożyciem alkoholu a używaniem konopi” – wyjaśniają autorzy badań. „Naszym celem było zbadanie wpływu codziennego spożycia konopi indyjskich na całkowitą liczbę spożytego alkoholu i prawdopodobieństwo upijania się w danym dniu u wszystkich uczestników. Porównaliśmy te relacje między mężczyznami i kobietami oraz między osobami, które zgłaszały rzadkie i częste używanie konopi indyjskich.

W kilku wcześniejszych badaniach sprawdzano, czy konopie działają jako substytut lub uzupełnienie alkoholu, i jak dotąd przyniosły one mieszane wyniki. Odkrycia płynące z tego badania są ważnym uzupełnieniem tej wiedzy i dostarczają mocnych dowodów na to, że konopie indyjskie mogą działać jako lek dla osób pragnących ograniczyć spożycie alkoholu.

Zobacz też: Efekty łączenia marihuany i alkoholu

Używanie marihuany i alkoholu przez osoby leczone

Dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu

Badanie, które zostało przeprowadzone we współpracy University of Colorado w Boulder i Colorado State University, dotyczyło 96 różnych osób, które używały konopi indyjskich i były zapisane w programie leczenia alkoholizmu. Badacze odkryli, że w dniach, w których ankietowani spożywali konopie, spożywali mniej alkoholu. Trend był obecny niezależnie od tego, czy dana osoba była rzadkim użytkownikiem konopi indyjskich, czy intensywnym użytkownikiem. Jeśli badani w ogóle używali konopi indyjskich, zwykle spożywali mniej alkoholu.

„W grupie badanych, około 29 procent piło mniej drinków i byli oni 2,06 razy mniej narażeni na epizody upijania się w dniach, w których używali konopi indyjskich, w porównaniu z dniami, w których nie używali konopi indyjskich” – czytamy w podsumowaniu badań.. „Te wzorce zaobserwowano u mężczyzn i kobiet oraz w grupach rzadko używających konopi indyjskich”.

Osoby intensywnie pijące i zaangażowane w leczenie alkoholizmu, które również używają konopi, wydają się zwiększać spożycie konopi indyjskich w dniach, w których ograniczają spożycie alkoholu” – kontynuowali.

Ten sam zespół badawczy w 2020 r., przedstawił podobne wyniki badań, które przedstawił na łamach Research Society on Alcoholism. Ponadto, aby to dodatkowo potwierdzić, dane z trendów ogólnostanowych pokazują, że sprzedaż alkoholu zwykle spada w obszarach, w których marihuana stała się legalna. Inne badanie, które zostało przeprowadzone i opublikowane przez naukowców z Harvardu i opublikowane w zeszłym miesiącu, pod koniec zeszłego roku, wykazało, że kiedy młodzi ludzie są zmuszani do odstawienia marihuany, są bardziej skłonni do picia alkoholu.

Chociaż konieczne jest przeprowadzenie dalszych badań i nie każdy może odpowiedzialnie używać substancji takich jak konopie indyjskie podczas leczenia alkoholizmu, to dane te mogą mieć ogromny wpływ na proces wychodzenia z alkoholizmu wśród osób uzależnionych.

1 KOMENTARZ
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -