- Reklama -
Banner

Rok po legalizacji marihuany w Kanadzie sprzedaż alkoholu spadła o 3 procent

Legalny handel konopiami indyjskimi z pewnością budzi obawy firm z branży alkoholowej. Natychmiast po tym, jak Kolorado i Waszyngton zalegalizowały marihuanę, pojawiły się pierwsze raporty sugerujące, że legalizacja konopi obniżyła przychody przemysłu alkoholowego. Wiele osób twierdziło, że cała branża “używek” jest na tyle chłonna, że przemysł konopny i alkoholowy będą mogły żyć w harmonii. Wystarczy jednak spojrzeć do Kanady, gdzie konopie od ponad roku są legalne, aby zobaczyć wpływ legalizacji marihuany na branżę alkoholową.

Najnowsze dane opublikowane przez Beer Canada pokazują, że rok po zalegalizowaniu marihuany ilość piwa sprzedanego przez kanadyjskie browary spadła o 3%.

„Jest to znacznie gorszy wynik niż trendy obserwowane w latach 2014-2018, w których wolumeny przemysłu piwowarskiego spadły średnio o 0,3%”, powiedział w wywiadzie dla Bloomberg News analityk rynku Cowen and Co., Vivien Azer. Wydaje się, że spadek ten wynika w dużej mierze z faktu, że legalna marihuana jest już dostępna do użytku dla dorosłych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W 2018 r., przed oficjalnym uruchomieniem sprzedaży marihuany w Kanadzie, raport kanadyjskiego Imperial Bank of Commerce (CIBC) ujawnił, że można oczekiwać, że populacja wyda więcej pieniędzy na legalne zioło niż na napoje alkoholowe. Najnowszy raport pokazuje, że wolumen krajowego piwa spadł o około 4%, podczas gdy import odnotował wzrost o 1,4%. Nie chodzi o to, że Kanadyjczycy przechodzą z piwa na trawkę, po prostu wydaje się, że po legalizacji spożywają oni mniej alkoholu.

W raporcie Cowena przeanalizowano trendy związane z alkoholem i marihuaną. Wydaje się wysoce prawdopodobne, że sprzedaż alkoholu będzie nadal spadać przez najbliższą dekadę.

„Od 1980 roku zaobserwowaliśmy trzy wyraźne cykle wymiany alkoholu na konopie indyjskie; wkraczamy w kolejny cykl ”, mówił Azer w 2018 roku.

Spadające zyski to tylko jeden z powodów, dla których producenci alkoholu szukają okazji do handlu konopiami indyjskimi. Szukają sposobów, aby odrobić straty spowodowane przez legalne zioło. Constellation Brands, producent piwa Corona i nawiasem mówiąc, jeden z największych producentów piwa, który wszedł do branży konopi indyjskich, zainwestował około 4 miliardy dolarów w produkcję linii napojów z THC.

Wskaźniki picia alkoholu spadają w niektórych stanach z legalną marihuaną, ale nie we wszystkich. Na przykład w Kalifornii i Nevadzie, czyli dwóch popularnych miejscach, w których rock and roll i hazard napędzają gospodarkę, sprzedaż alkoholu wciąż dominuje nad marihuaną. Niemniej jednak, raport Cowena sugeruje,że możemy spodziewać się, że handel alkoholem spadnie w ciągu następnych kilku lat, ponieważ legalizacja marihuany wciąż się rozprzestrzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować