Malta staje się pierwszym krajem UE, który zalegalizował posiadanie i uprawę marihuany

Malta stanie się pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zalegalizował posiadanie i uprawę marihuany i na własny użytek. Posłowie zatwierdzili we wtorek reformę prawną, pozwalającą obywatelom uprawiać i posiadać ograniczone ilości marihuany.

Malta legalizuje marihuane do użytku osobistego
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Zgodnie z nowym prawem obywatele powyżej 18 roku życia będą mogli posiadać do siedmiu gramów konopi w miejscu publicznym i uprawiać do czterech roślin konopi oraz przechowywać do 50 gramów w domu.

Obywatele Malty nadal będą karani grzywną w wysokości do 100 euro, jeśli zostaną przyłapani na posiadaniu od 7 do 28 gramów konopi. Kara wzrasta do 235 euro, jeśli zostaną przyłapani na używaniu marihuany w miejscu publicznym

Palenie marihuany w miejscach publicznych pozostanie więc niezgodne z prawem, a każdy, kto zostanie przyłapany na spożywaniu konopi w obecności osoby poniżej 18 roku życia, podlega karze grzywny w wysokości od 300 do 500 euro.

Malta pozwoli również na funkcjonowanie klubów konopnych. Te będą mogły uprawiać rośliny konopi indyjskich i sprzedawać je nie więcej niż 500 członkom. Kluby konopne na Malcie nie będą mogły znajdować w pobliżu szkół lub klubów młodzieżowych.

Prawo będzie nadzorowane i egzekwowane przez nowy organ publiczny na Malcie – Urząd ds. Odpowiedzialnego Używania Konopi.

Kilka krajów UE zdekryminalizowało posiadanie i używanie marihuany do użytku osobistego, ale przepisy te są często niejasne, a posiadanie i konsumpcja konopi jest tylko tolerowana.

Malta jest teraz pierwszym krajem europejskim, który wprowadził przepisy szczegółowo regulujące rekreacyjne używanie konopi.

W październiku Luksemburg ogłosił plany legalizacji domowej uprawy i prywatnej konsumpcji marihuany, a nowy niemiecki rząd również rozważa zalegalizowanie jej rekreacyjnego używania.

W Holandii posiadanie, konsumpcja i sprzedaż detaliczna do pięciu gramów konopi są tolerowane od 1976 roku w tak zwanych „coffee shopach”, ale formalnie marihuana nie jest zalegalizowana.

Tymczasem w Hiszpanii uprawa konopi jest dozwolona do celów osobistych, a konsumenci mogą korzystać z usług klubów konopnych, które uprawiają konopie dla swoich członków.

Malta – najmniejsze państwo członkowskie UE – zezwoliła już na posiadanie niewielkich ilości konopi indyjskich w 2015 r. i zezwoliła na uprawę konopi do użytku medycznego w 2018 r.

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -