- Reklama -
Banner

Malta staje się pierwszym krajem UE, który zalegalizował posiadanie i uprawę marihuany

Malta stanie się pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zalegalizował posiadanie i uprawę marihuany i na własny użytek. Posłowie zatwierdzili we wtorek reformę prawną, pozwalającą obywatelom uprawiać i posiadać ograniczone ilości marihuany.

Zgodnie z nowym prawem obywatele powyżej 18 roku życia będą mogli posiadać do siedmiu gramów konopi w miejscu publicznym i uprawiać do czterech roślin konopi oraz przechowywać do 50 gramów w domu.

Obywatele Malty nadal będą karani grzywną w wysokości do 100 euro, jeśli zostaną przyłapani na posiadaniu od 7 do 28 gramów konopi. Kara wzrasta do 235 euro, jeśli zostaną przyłapani na używaniu marihuany w miejscu publicznym

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Palenie marihuany w miejscach publicznych pozostanie więc niezgodne z prawem, a każdy, kto zostanie przyłapany na spożywaniu konopi w obecności osoby poniżej 18 roku życia, podlega karze grzywny w wysokości od 300 do 500 euro.

Malta pozwoli również na funkcjonowanie klubów konopnych. Te będą mogły uprawiać rośliny konopi indyjskich i sprzedawać je nie więcej niż 500 członkom. Kluby konopne na Malcie nie będą mogły znajdować w pobliżu szkół lub klubów młodzieżowych.

Prawo będzie nadzorowane i egzekwowane przez nowy organ publiczny na Malcie – Urząd ds. Odpowiedzialnego Używania Konopi.

Kilka krajów UE zdekryminalizowało posiadanie i używanie marihuany do użytku osobistego, ale przepisy te są często niejasne, a posiadanie i konsumpcja konopi jest tylko tolerowana.

Malta jest teraz pierwszym krajem europejskim, który wprowadził przepisy szczegółowo regulujące rekreacyjne używanie konopi.

W październiku Luksemburg ogłosił plany legalizacji domowej uprawy i prywatnej konsumpcji marihuany, a nowy niemiecki rząd również rozważa zalegalizowanie jej rekreacyjnego używania.

W Holandii posiadanie, konsumpcja i sprzedaż detaliczna do pięciu gramów konopi są tolerowane od 1976 roku w tak zwanych „coffee shopach”, ale formalnie marihuana nie jest zalegalizowana.

Tymczasem w Hiszpanii uprawa konopi jest dozwolona do celów osobistych, a konsumenci mogą korzystać z usług klubów konopnych, które uprawiają konopie dla swoich członków.

Malta – najmniejsze państwo członkowskie UE – zezwoliła już na posiadanie niewielkich ilości konopi indyjskich w 2015 r. i zezwoliła na uprawę konopi do użytku medycznego w 2018 r.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować