- Reklama -
Banner

Czy Holandia będzie pierwszym krajem UE, który zalegalizuje marihuanę?

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie ruch legalizacji marihuany jest coraz silniejszy, żaden kraj Unii Europejskiej nie zdecydował się jeszcze na ten krok. W Holandii jest ona tolerowana, w Hiszpanii możemy znaleźć kluby konopne, a w kilku innych europejskich krajach jest ona zdekryminalizowana.

Amsterdam jest miastem słynących z rowerów, idyllicznych kanałów i oczywiście coffee shopów. Prawie w każdym zakątku miasta można znaleźć kawiarnie oferujące konopie indyjskie.

Ale sklepy te nadal działają w szarej strefie prawa. Mogą mieć pozwolenie na sprzedaż niewielkich ilości marihuany, ale nie mogą jej uprawiać ani przechowywać powyżej 500g suszu. Nie mogą też reklamować swoich produktów.

“Nie możemy nawet umieścić liścia marihuany na oknie lub w coffee shopie, ponieważ mówią, że reklamujemy marihuanę” – twierdzi Sven, właściciel jednego z coffee shopów.

Istnieją jednak organizacje, takie jak Union for the Abolition of Cannabis Prohibition, które chcą legalizacji upraw marihuany. Obecnie właściciele sklepów są zmuszeni do nielegalnego kupowania konopi na czarnym rynku od ulicznych dealerów i gangów.

“Problem polega na tym, że każdy rodzaj produkcji lub sprzedaży hurtowej jest nadal całkowicie nielegalny, a policja także bardzo mocno ogranicza produkcję konopi. To jest paradoks. Jeśli kawiarnia może sprzedawać marihuanę, to gdzie ma ją kupić?”

Niektórzy eksperci twierdzą, że to alkohol jest największym motorem nadużywania różnych substancji w Holandii. Mimo tego, osoby pracujące w zakresie profilaktyki uzależnień twierdzą, że Holandia nie powinna stosować się do amerykańskiego modelu legalizacji.

“W USA wszystko jest skomercjalizowane, a zdrowie nie jest najwyższym priorytetem. Widać, że ludzie przekonują innych do rozpoczęcia używania konopi indyjskich, a z tym zawsze powinniśmy być ostrożni.”

Do pełnej legalizacji marihuany w Holandii jeszcze długa droga, jednak w tym roku lokalne rady wezmą udział w próbie uregulowania produkcji konopi indyjskich, aby dostarczać je bezpośrednio do coffee shopów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować