- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Czy Holandia będzie pierwszym krajem UE, który zalegalizuje marihuanę?

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie ruch legalizacji marihuany jest coraz silniejszy, żaden kraj Unii Europejskiej nie zdecydował się jeszcze na ten krok. W Holandii jest ona tolerowana, w Hiszpanii możemy znaleźć kluby konopne, a w kilku innych europejskich krajach jest ona zdekryminalizowana.

holandia legalne uprawy marihuany coffee shop
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Amsterdam jest miastem słynących z rowerów, idyllicznych kanałów i oczywiście coffee shopów. Prawie w każdym zakątku miasta można znaleźć kawiarnie oferujące konopie indyjskie.

Ale sklepy te nadal działają w szarej strefie prawa. Mogą mieć pozwolenie na sprzedaż niewielkich ilości marihuany, ale nie mogą jej uprawiać ani przechowywać powyżej 500g suszu. Nie mogą też reklamować swoich produktów.

“Nie możemy nawet umieścić liścia marihuany na oknie lub w coffee shopie, ponieważ mówią, że reklamujemy marihuanę” – twierdzi Sven, właściciel jednego z coffee shopów.

- Reklama - Cannabis Light logo

Istnieją jednak organizacje, takie jak Union for the Abolition of Cannabis Prohibition, które chcą legalizacji upraw marihuany. Obecnie właściciele sklepów są zmuszeni do nielegalnego kupowania konopi na czarnym rynku od ulicznych dealerów i gangów.

“Problem polega na tym, że każdy rodzaj produkcji lub sprzedaży hurtowej jest nadal całkowicie nielegalny, a policja także bardzo mocno ogranicza produkcję konopi. To jest paradoks. Jeśli kawiarnia może sprzedawać marihuanę, to gdzie ma ją kupić?”

Niektórzy eksperci twierdzą, że to alkohol jest największym motorem nadużywania różnych substancji w Holandii. Mimo tego, osoby pracujące w zakresie profilaktyki uzależnień twierdzą, że Holandia nie powinna stosować się do amerykańskiego modelu legalizacji.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“W USA wszystko jest skomercjalizowane, a zdrowie nie jest najwyższym priorytetem. Widać, że ludzie przekonują innych do rozpoczęcia używania konopi indyjskich, a z tym zawsze powinniśmy być ostrożni.”

Do pełnej legalizacji marihuany w Holandii jeszcze długa droga, jednak w tym roku lokalne rady wezmą udział w próbie uregulowania produkcji konopi indyjskich, aby dostarczać je bezpośrednio do coffee shopów.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -