Lubin: Policja szuka właścicieli 8 kilogramów marihuany i 35 roślin

Lubin - policja odkryła plantację marihuany

Lubińscy funkcjonariusze odkryli nielegalną uprawę marihuany prowadzoną w samym środku lasu. W sumie zabezpieczyli 8 kilogramów suszu oraz 35 roślin o wysokości od 150 do 240 centymetrów. Policjanci szacują, że z zabezpieczonych roślin można było uzyskać kolejne 7 kilogramów suszu.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że na terenie powiatu prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Po przybyciu na miejsce uprawy policjanci zabezpieczyli prawie 8 kilogramów wysuszonych już kwiatów oraz 35 roślin, z których część osiągała prawie 2,5 metra. Policjanci szacują, że z zabezpieczonych roślin można było uzyskać kolejne 7 kilogramów suszu.

fot. lubin.policja.gov.pl

Jak szacują funkcjonariusze z grupy antynarkotykowej, z przedmiotowej plantacji mogło powstać blisko “15 tysięcy porcji narkotyków mogących odurzyć dorosłego człowieka“. Ich czarnorynkowa wartość waha się w granicach od pół miliona do nawet sześciuset tysięcy złotych.

Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania właścicieli nielegalnej plantacji. Policja przypomina, że za uprawę marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, jednak kara znacząco wzrasta, gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość. W takich przypadkach kara wynosi do 8 i do 10 lat więzienia.

Polecane produkty

Kanaba Fest Warszawa 2021 – Relacja z Międzynarodowych Targów Konopnych [ENG subtitles]

Luksemburg legalizuje marihuanę rekreacyjną

Luksemburg jako pierwszy w Europie zalegalizuje uprawę i używanie marihuany