Lotnisko w Kanadzie jako pierwsze na świecie planuje otworzyć sklep z marihuaną

Kanada: Lotnisko Prince George w prowincji Kolumbia Brytyjska ma duże nadzieje, że stanie się pierwszym terminalem lotniskowym na świecie, w którym powstanie sklep z legalną marihuaną. Na wspólnej konferencji prasowej, która odbyła się 7 stycznia, przedstawiciele Prince George Airport Authority (PGAA) ogłosili współpracę z nowym partnerem biznesowym o nazwie Copilot, który jest „pionierem konopi dla turystów”.

Sklep z marihuaną ma zostać otwarty na kanadyjskim lotnisku Prince George
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Firma zwróciła się do nas na początku 2020 roku z propozycją otwarcia pierwszego detalicznego sklepu z konopiami indyjskimi na lotnisku, a następnie na całym świecie”, powiedział dyrektor generalny PGAA Gordon Duke.

Jesteśmy głęboko przekonani, że współpraca z Copilot poprawi nasze usługi, które nasi inni partnerzy biznesowi świadczą naszym pasażerom i mieszkańcom naszego regionu” – dodał Duke.

Firma najpierw musi uzyskać licencję na prowadzenie działalności od miasta Prince George, a jeśli zostanie przyznana, to jeszcze w tym roku planuje otworzyć sklep detaliczny z konopiami indyjskimi w porcie lotniczym Prince George.

Copilot współpracował z federalnymi i prowincjonalnymi organami regulacyjnymi podczas procesu składania wniosków o licencję. Do tej pory spełnił wszystkie wymagane kroki, aby działać w Prince George. Zatwierdzenie wniosku o licencję biznesową od miasta jest jednym z ostatnich kroków przed otwarciem sklepu z marihuaną na lotnisku.

Duke dodał, że produkty będą zgodne ze wszystkimi przepisami federalnymi i prowincjonalnymi, a sklep będzie działał tak samo, jak inne sklepy z konopiami indyjskimi w Prince George

Współzałożyciele Copilot – Reed Horton i Owen Ritz wyjaśnili, że łączyło ich podróżowanie i pragnienie, aby to doświadczenie było mniej stresujące i przyjemniejsze. Sam sklep byłby zlokalizowany przed bramkami lotniskowymi, więc nie byłby ograniczony tylko do podróżnych.

Widzieliśmy okazję, aby zapewnić bezpieczną i prostą sprzedaż konopi indyjskich na lotniskach w całej Kanadzie, dlatego w 2020 roku założyliśmy Copilot. W tym samym roku skontaktowaliśmy się z lotniskiem Prince George i od tego czasu współpracujemy z zespołem, aby uruchomić sklep z marihuaną na lotnisku. Uznaliśmy, że lotnisko jest wystarczająco duże, aby zapewnić wystarczający ruch pasażerski i wystarczającą liczbę lotów, aby przetestować różne aspekty modelu biznesowego, ale wystarczająco małe, aby rozwinąć atmosferę społeczności.” – dodał Reed Horton.

Jednak dyrektor generalny lotniska Prince George zauważył, że lotnisko pozostanie wolne od dymu, z wyjątkiem wyznaczonych miejsc dla palących.

Chcemy wyznaczyć oddzielny obszar do konsumpcji konopi metodą palenia” – stwierdził Gordon Duke.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tego lata otwieramy pierwszy sklep detaliczny z konopiami indyjskimi na lotnisku w Prince George” – dodał Owen Ritz.

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -