- Reklama -
Banner

Liczba konfiskat grzybów psylocybinowych przez policję wzrosła o 369% od 2017 r.

W nowojorskim badaniu ujawniono, że od roku 2017 do 2022 liczba konfiskat psylocybiny, substancji znajdującej się w grzybach halucynogennych, wzrosła o 369%. Zjawisko to może świadczyć o rosnącej dostępności i świadomości publicznej na temat tej substancji, która wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu depresji, .

Przeprowadzone przez badaczy z NYU Grossman School of Medicine oraz innych członków Narodowego Systemu Wczesnego Ostrzegania o Narkotykach (National Drug Early Warning System) badanie analizowało dane na temat handlu narkotykami na poziomie krajowym i stanowym. Wyniki pokazały, że liczba konfiskat psylocybiny w Stanach Zjednoczonych wzrosła z 402 w roku 2017 do 1,393 w roku 2022, natomiast ilość skonfiskowanych grzybów psylocybinowych niemal poczwórnie zwiększyła się z 226 kilogramów do 844 kilogramów.

Odkrycia z naszego badania, wskazujące na wzrost przechwyceń psylocybiny, sugerują, że popularność i dostępność tego psychodelika mogą rosnąć,” mówi główny autor badania, Joseph Palamar, PhD, MPH, profesor w Departamencie Zdrowia Populacji w NYU Langone Health. Palamar dodaje, że “choć psylocybina nie jest narkotykiem najbardziej niebezpiecznym, skutki uboczne się zdarzają, co może wymagać zwiększenia działań prewencyjnych oraz edukacji na temat redukcji szkód.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Psylocybina jest naturalnie występującą substancją pochodzącą z grzybów, która ma właściwości zmieniające świadomość, podobne do LSD, DMT i meskaliny. Narkotyk ten stał się tematem uwagi mediów, gdy badania kliniczne w kontrolowanych warunkach badały jego potencjał w leczeniu takich schorzeń jak: depresja lekooporna, zaburzenia używania alkoholu, zespół stresu pourazowego i lęk przed śmiercią związany z rakiem.

Jednocześnie, ograniczenia dotyczące psylocybiny, będącej substancją kontrolowaną na mocy federalnego prawa, zostały złagodzone w wielu amerykańskich miastach, szczególnie na Środkowym Zachodzie i Zachodzie, zauważa Palamar. Mimo to, niewiele wiadomo na temat jej popularności grzybów psychodelicznych i tego, jak te czynniki mogą przyczyniać się do ichrosnącego użycia.

Badanie, które zostało opublikowane online 6 lutego w czasopiśmie „Drug and Alcohol Dependence”, jest według Palamara pierwszym tego typu badaniem, które analizuje trendy w przechwytywaniu psylocybiny w USA.

W ramach badania, zespół przeanalizował 4,526 raportów o przechwyceniach psylocybiny od stycznia 2017 do grudnia 2022. Dane zostały skategoryzowane według rocznej liczby konfiskat i całkowitej wagi skonfiskowanych grzybów według stanu, a następnie skategoryzowane w cztery główne regiony kraju: Północny Wschód, Zachód, Południe i Środkowy Zachód.

Analiza ujawniła, że największa liczba przechwyceń psylocybiny miała miejsce na Środkowym Zachodzie (36% konfiskat), a tuż za nim plasuje się Zachód (33% konfiskat). Pod względem całkowitej wagi, w okresie objętym badaniem przechwycono 4,380 kilogramów psylocybiny, z czego największy udział (43%) pochodził z Zachodu. Palamar zauważa, że warunki środowiskowe Zachodu, sprzyjające uprawie grzybów, z których pochodzi substancja, mogą pomóc wyjaśnić te wyniki.

Osoby zainteresowane grzybami psylocybiny często jednak wykorzystują growkity do samodzielnej uprawy grzybów. Są to worki z podłożem zaszczepionym grzybnią, które w ciągu 3 tygodni są w stanie wyprodukować około 300g grzybów. W Polsce są one legalne, jednak używanie ich w celu produkcji owocników jest już nielegalne.

“Te wyniki podkreślają potrzebę lepszego zrozumienia, nie tylko jak zmienia się dostępność i popularność psylocybiny i dlaczego, ale także jak ta substancja wpływa na osoby go używające rekreacyjnie,” mówi Palamar.

Palamar zaznacza, że potrzebne są dalsze badania, aby szczegółowo zbadać, czy wysiłki na rzecz dekryminalizacji psylocybiny i innych narkotyków mogą wpływać zarówno na ich używanie, jak i liczbę konfiskat.

Palamar ostrzega, że przechwytywanie przez organy ścigania nie jest doskonałym wskaźnikiem dostępności narkotyków lub ich używania. Ponadto, fakt, że konfiskata miała miejsce w danym stanie, nie oznacza, że psylocybina była przeznaczona do użycia w tym obszarze. Na przykład, niektóre raporty w danych odnoszą się do dużych przesyłek, które mogły być kierowane do innych stanów na sprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować