- Reklama -
Banner

Wpływ używania marihuany na wyniki w nauce

Nowe badania przeprowadzone przez University of Waterloo wykazały, że uczniowie, którzy w szkole średniej zaczęli regularnie palić marihuanę rzadziej uzyskiwali dobre oceny i mniej chętnie kontynuowali naukę na studiach.

Badanie opublikowane przez Journal of School Health wykazało, że kiedy uczniowie zaczęli używać marihuany przynajmniej raz w miesiącu, byli około cztery razy bardziej narażeni na omijanie zajęć i od dwóch do czterech razy rzadziej wykonywali prace domowe i uzyskiwali dobre stopnie. Około połowa mogłaby uzyskiwać wysokie oceny, gdyby nie zaczęli używać marihuany.

W badaniu zwrócono się również do studentów o najwyższym poziomie edukacji, pytając czego chcą i czego oczekują. Wyniki wskazały, że kiedy uczniowie zaczęli palić marihuanę codziennie, ich prawdopodobieństwo zgłoszenia się na studia było o 50% niższe w porównaniu do osób, które nie używały marihuany.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

“Odkrycia potwierdzają znaczenie zapobiegania i opóźnienia rozpoczęcia używania marihuany wśród młodzieży.” – powiedział Scott Leatherdale, profesor School of Public Health i Health Systems.

“Więcej młodzieży pali marihuanę niż papierosy, ale działania w zakresie zdrowia publicznego związane z zapobieganiem jej używania są w tyle za tymi, które związane są z alkoholem i tytoniem.”

Ludzki mózg aktywnie się rozwija, dopóki nie osiągnie wczesnych lat dwudziestych. Badania sugerują, że dorośli, którzy palili marihuanę w okresie dojrzewania wykazali zmniejszoną łączność nerwową w rejonach mózgu odpowiedzialnych za pamięć i naukę.

“Zauważyliśmy zmniejszenie liczby młodych ludzi, którzy postrzegają marihuanę jako szkodliwą substancję.” powiedział Karen Patte, główny autor badań.

“Odkryliśmy, że im częściej uczniowie zaczęli używać marihuany, tym większe było ryzyko otrzymywania słabych ocen i zmniejszenie zaangażowania w naukę.”

W badaniu wzięto też pod uwagę wpływ alkoholu na aspiracje naukowe. W przeciwieństwie do marihuany, uczniowie regularnie spożywający alkohol częściej zgłaszali cele mające na celu ukończenie szkoły średniej.

“Picie alkoholu od dawna wiązało się z uczęszczaniem na studia, co może uczynić alkohol bardziej akceptowalną używką wśród studentów, którzy chcą kontynuować naukę na studiach. Wszystkie substancje stwarzają zagrożenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zbliżająca się legalizacja marihuany ma kluczowe znaczenie w zrozumieniu zagrożeń, które wpływają na udane przejście z młodości do dorosłości.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować