- Reklama -
Banner

Badania pokazują, że marihuana pomoże w rzuceniu papierosów

Kanada niedawno zakończyła badania dotyczące korzyści medycznej marihuany. Naukowcy stwierdzili, że roślina była nie tylko skuteczna w leczeniu bólu, ale również przyczyniła się do zmniejszenia uzależnienia od palenia papierosów.

Badanie wykazało, że używanie konopi indyjskich może zmniejszyć uzależnienie od tytoniu, alkoholu i innych niebezpiecznych leków, takich jak środki przeciwbólowe. Badania są jednymi z pierwszych, które wykazały związek pomiędzy używaniem marihuany, a uzależnieniem od innych substancji.

The International Journal of Drug Policy przeprowadziło badania na grupie 271 pacjentów, którzy zostali poproszeni o wypełnienie ankiety zawierającej 107 pytań dotyczących danych demograficznych, wzorców używania i wpływu konopi na uzależnienie.

W badaniu wykazano, że 63 procent pacjentów zrezygnowało z leków na receptę na rzecz medycznej marihuany, a 30 procent z nich odstawiło opioidowe leki przeciwbólowe.

Odkryto również, że 16 procent pacjentów używa marihuany jako alternatywę dla benzodiazepin, których używali w leczeniu niepokoju i bezsenności, a 12 procent preferuje marihuanę jako alternatywę dla leków antydepresyjnych.

25% badanych stwierdziło, że używają konopi indyjskich jako zamiennika dla alkoholu, a 12 procent używa ich jako substytut dla wyrobów tytoniowych.

Najbardziej niepokojącą częścią badania jest fakt, że 42 procent badanych musiało zakupić marihuanę na nielegalnym rynku. Stwarza to nie tylko niebezpieczny scenariusz dla pacjentów, ale także prowadzi do utraty dochodów przez Kanadę.

Kraj wydaje miliony dolarów na walkę z nielegalną marihuaną, która kiedy zostaje opodatkowana przynosi milionowe zyski. Ponieważ konopie są coraz mniej napiętnowane, mamy nadzieję, że korzyści społeczne lub finansowe przewyższą domniemane efekty uboczne legalizacji i pacjenci nie tylko z Kanady, ale i z całego świata będą mogli legalnie kupić marihuanę w sklepie lub aptece.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 

Mogą Cię zainteresować