- Reklama -
Banner

Legalna marihuana najszybciej rozwijającym się przemysłem w USA

Legalna marihuana jest najszybciej rozwijającym się przemysłem w Stanach Zjednoczonych i jeśli trend legalizacji rozprzestrzeni się na wszystkie 50 stanów, marihuana może stać się przemysłem większym niż przemysł żywieniowy, jak podaje raport uzyskany przez The Huffington Post.

Naukowcy z The ArcView Group, firmy, która inwestuje w przemysł marihuany, wykazali, że Amerykański rynek legalnych konopi w 2014 roku wzrósło do 2,7 miliardów dolarów, w porównaniu z 1,5mld dolarów w 2013 roku.

“W ubiegłym roku, wzrost przemysłu konopi był przedmiotem wielu ciekawych rozmów, które uznały marihuanę jako najszybciej rozwijającą się branżę w Ameryce”, powiedział Troy Dayton, prezes The ArcView Group w podsumowaniu raportu. “W tym momencie, każdy poważny przedsiębiorca spędził trochę czasu na myślenie o możliwościach tego rynku.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

wykres-przemysl-marihuany
Wykres pokazujący który stan zalegalizował lub zalegalizuje możliwość używania marihuany wśród osób pełnoletnich [ArcView]
Raport przewiduje równie silny wzrost branży konopi w 2015 roku i przewiduje 32-procentowy wzrost na rynku. Dayton powiedział, że “konopie plasują się na szczycie” w porównaniu do innych szybko rozwijających się gałęzi przemysłu.

Oczekuje się, że przemysł marihuany nadal będzie się rozwijał, a ArcView przewiduje, że kolejne 14 stanów zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych. Co najmniej 10 stanów już rozważa legalizację rekreacyjnej marihuany zaledwie w ciągu dwóch najbliższych lat.

Raport zapowiada, że do 2019 roku wszystkie stany zalegalizują trawkę, a potencjalny rynek będzie wart prawie 11 miliardów dolarów rocznie.

W 2014 roku ponad 1,5mln kupujących nabyło legalną marihuanę z przychodni medycznych i rekreacyjnych. Pierwsze stany (Kolorado i Waszyngton), które otworzyły sklepy detaliczne w pierwszym roku zanotowały przychód w wysokości 370.000.000$.

Oczekuje się, że Oregon i Alaska wygenerują zysk w wysokości 275.000.000 dolarów ze sprzedaży marihuany detalicznej w pierwszym roku działalności.

Procent sprzedanej marihuany w zależności od Stanu. Dane na rok 2014.
Procent sprzedanej marihuany w zależności od Stanu. Dane na rok 2014. [ArcView]

1 KOMENTARZ

 1. marihuanen be marihuanen szkodzi, ale jak zobaczyli ile to daje im hajsu to od razu sie otworzyli na legalizacje… heeeeeeeeeeeeehehehe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować