- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany wpłynęła na liczbę gwałtów i przestępstw

Nowy raport opublikowany przez Washington State Institute for Public Policy (WSIPP) wykazał, że legalizacja marihuany mogła przyczynić się do zmniejszenia liczby morderstw zarówno w Waszyngtonie, jak i w stanie Oregon.

W swoim drugim sprawozdaniu na temat oceny skutków legalizacji WSIPP nie znalazł dowodów na to, że legalizacja marihuany zwiększyła liczbę jej konsumentów zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych.

Raport wskazuje też, że legalizacja nie miała wpływu na wzrost użytkowników twardych narkotyków, przestępstw związanych z mieniem lub tych związanych z przemocą.

“Według respondentów w wieku poniżej 21 roku życia, osoby żyjące w stanach, gdzie marihuana jest legalna znacznie rzadziej zgłaszają używanie marihuany w ciągu ostatnich 30 dni.” – stwierdził Justin Strekal, dyrektor NORML.

Stekal stwierdził również, że w raporcie przestawiono “dowody na to, że legalizacja marihuany w Waszyngtonie i Oregonie mogła doprowadzić do spadku liczby morderstw i gwałtów.”

Raport opublikowany przez Washington State Institute for Public Policy (WSIPP) jest drugim raportem pokazującym wpływ legalizacji marihuany na zdrowie publiczne. Pierwszy został opublikowany w 2015r., następny zostanie opublikowany w 2022r., a ostatni w 2032r.

To nie pierwszy raport, który wykazał, że legalizacja związana jest ze spadkiem przestępczości i liczby gwałtów. W 2016 roku został opublikowany raport pt. “Recreational cannabis reduces rapes and thefts: Evidence from a quasi-experiment”, który wykazał tę samą zależność.

“Argumentem przeciwko legalizacji jest to, że taka polityka pogłębi przestępczość. Wykorzystując najnowsze dane dotyczące legalizacji marihuany w stanie Waszyngton i Oregon, pokazujemy, że rekreacyjna marihuana spowodowała znaczną redukcję liczby gwałtów i przestępstw w latach 2013-2014, w porównaniu do lat poprzedzających legalizację.” – możemy przeczytać we wstępie do raportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować