Dołącz do nas

News

Konsumenci marihuany w Berlinie nie mogą zostać policjantami

Każdy, kto pali marihuanę lub spożywa inne produkty z konopi indyjskich, nie może zostać policjantem w Berlinie. Sąd administracyjny Berlina poparł decyzję policji, która odrzuciła starania kandydata. 40-letni mężczyzna chciał zostać policjantem w zeszłym roku. Na teście krwi we wrześniu 2017 r. wykazano wysokie stężenie metabolitu THC i z tego powodu policja w Berlinie odrzuciła wniosek.

Mężczyzna podjął kroki prawne przeciwko decyzji policji. Jednak sąd stwierdził, że chęć zostania policjantem wymagała “pełnej odpowiedniości wnioskodawcy”.

“Używanie konopi może ograniczyć zdolność prowadzenia pojazdów” – to jedno ze zadań policjantów. “Dlatego taki wnioskodawca nie byłby w pełni zdolny do służby policyjnej.”

Oświadczenie kandydata jest mało wiarygodne

Ze względu na wykazanie 300 nanogramów na mililitr kwasu karboksylowego THC we krwi kandydata, twierdzenie, że wnioskodawca nie używa marihuany “nie było wiarygodne”.

Stężenie metabolitów THC we krwi może wskazywać, jak długo produkty z konopi indyjskich, takie jak marihuana lub haszysz, były palone, waporyzowane lub w inny sposób konsumowane. Decyzja Sądu Administracyjnego została podjęta 4 lipca i została opublikowana w poniedziałek.

Surowa postawa policji ma wiele uzasadnień. Jeden z nich: w stolicy Niemiec w ubiegłym roku było najwięcej przestępstw narkotykowych w ciągu ostatnich 10 lat. W zeszłym roku zarejestrowano 16 077 przestępstw związanych z narkotykami. W 2008 roku było ich 11 631. Ponad połowa wszystkich zgłoszonych przestępstw dotyczy konopi indyjskich.

Policjant na rauszu

Na przykład w listopadzie zeszłego roku niedoszły policjant, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu, trafił na pierwsze strony gazet. Podczas przesłuchania 20-latek powiedział, że złożył podanie o pracę w policji i zostały mu do przejścia jeszcze tylko testy sportowe.

Urząd policji potwierdził kandydaturę mężczyzny, jednak okazało się, że kandydat odpadł już na testach online. Niezależnie od tego, zdaniem sądu i policji powinno być oczywiste, że kandydaci zażywający narkotyki, nie mają czego szukać w policji.

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

News

Pierwsza klinika konopna w Wielkiej Brytanii została otwarta w Manchesterze

Wielka Brytania: Pierwsza klinika konopna została otwarta w Manchesterze

Pierwsza specjalistyczna klinika konopna w Wielkiej Brytanii została otwarta w Greater Manchester. Powstanie kliniki jest efektem decyzji rządu, aby lekarze mogli przepisywać pacjentom leki na bazie konopi indyjskich.

Lekarze w Wielkiej Brytanii decyzje muszą podejnować indywidualnie, a pacjent może otrzymać receptę na medyczną marihuanę tylko wtedy, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Dyrektorem klinicznym w prywatnym ośrodku zdrowia Beeches, jest profesor Mike Barnes, który pomógł w zdobyciu pierwszego zezwolenia na używanie marihuany do celów medycznych dla chłopca cierpiącego na padaczkę.

Pacjenci cierpiący na przewlekły ból i inne poważne schorzenia neurologiczne lub psychiatryczne domagają się tego rodzaju leczenia. Ta klinika będzie stanowić opcję ratunkową dla tych, którzy odkryli, że inne metody leczenia są nieskuteczne. Dzięki temu Wielka Brytania staje na równi z innymi krajami, jeśli chodzi o leczenie bólu. – powiedział Mike Barens.

W wywiadzie dla The Times szefowie kliniki powiedzieli, że pacjenci muszą zapłacić około 200 funtów za wizytę u lekarza, a następnie 600 do 700 funtów miesięcznie za prywatną receptę.

Mam nadzieję, że z czasem pacjenci w całym kraju, a nie tylko w Manchesterze, będą mieli dostęp do leku, którego potrzebują”. – dodał Barens.

Czytaj dalej

News

WeedWeek #31: “Zbyt mocno reaguję na szczęście” – Minister Zdrowia o marihuanie

W najnowszym odcinku WeedWeek głównym bohaterem jest Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia – przeciwnik aborcji, antykoncepcji, invitro oraz… marihuany.

Oprócz tego o pewnym pszczelarzu, który karmił swoje pszczoły marihuana oraz o sprzeczce małżeńskiej, która doprowadziła to ujawnienia plantacji na której rosły 453 rośliny!

Czytaj dalej

Polecane produkty

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne