Dołącz do nas

Medyczna Marihuana

Badania: Marihuana może utrzymywać się w organizmie przez ponad 2 tygodnie

marihuana-w-organizmie

Prawie połowa użytkowników marihuany nadal wykazywała oznaki THC we krwi i moczu po 16 dniach abstynencji.

Użytkownicy marihuany mają powody do obaw, jeśli chodzi o testy narkotykowe. Marihuana utrzymuje się w organizmie o wiele dłużej niż w przypadku innych “narkotyków”. Co więcej, okno detekcji THC w naszym systemie jest nieprzewidywalne i zależy od danej osoby.

Podczas gdy zwykli użytkownicy zazwyczaj są “czyści”po 3-4 dniach, nowe badania sugerują, że codzienni użytkownicy tzw. heavy smokers mogą nadal mieć pozytywny wynik w badaniach krwi i moczu po ponad 2 tygodniach abstynencji.

Prowadzone przez naukowców badania prowadzone były na grupie 39 palaczy marihuany, którzy używali marihuany “codziennie lub prawie codziennie” na 6 miesięcy przed badaniami. Grupa została poproszona o wykonanie badań krwi i moczu w procesie detoksykacji.

Pod koniec badania, ponad połowa uczestników wykazała ilości THC wystarczające, aby testy na ich obecność wyszły pozytywnie.

THC we krwi i moczu

Po 16 dniach, 16 z 23 próbek moczu nadal zawierały więcej niż 50ng/ml THC-COOH, metabolitu THC który pojawia się w moczu. 50 ng/ml jest wystarczającą dawką, aby test na obecność tetrahydrokannabinolu w moczu wyszedł pozytywnie. Poziom THC-COOH z zebranych próbek wahał się od 51 do 141 ng/ml.

Kiedy badacze robili testy na poziom THC we krwi, 11 spośród 20 próbek zawierało jeszcze więcej niż 1ng/ml THC. Próbki krwi które były sprawdzane, pokazywały poziom THC na poziomie od 1,3 do 6,4ng/ml. Jednak większość testów jest wyczulone nawet na poziom poniżej 1ng/ml.

Susz CBD Cannabis Light

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki wydają się potwierdzać wcześniejsze badania, które pokazują, że THC może pozostawać w organizmie przez kilka tygodni – czasem nawet miesięcy po ostatnim użyciu. Badanie potwierdza również, że okres detekcji dla każdej osoby jest wyjątkowy.

Cannabis Light - legalne konopie
Cannabis Light Green Apple

Objawy abstynencyjne

Powodem, dlaczego marihuanę można wykryć po tak długim czasie po użyciu jest taki, że THC przechowywane jest w tkankach tłuszczowych w organizmie. Kiedy człowiek przestaje używać marihuany po okresie intensywnego użytkowania, THC jest wtedy powoli uwalniane.

Ale co ciekawe, ilość THC które pozostaje w organizmie nie wydaje się korelować z objawami odstawienia.

W badaniu naukowcy śledzili nasilenie objawów, które nie wystąpiły po rzuceniu palenia marihuany. Typowe objawy podobne są do głodu nikotynowego, czyli nerwowość, drażliwość i problemy ze snem. Objawy odstawienia były najwyższe u większości osób w czwartym dniu i były bardziej nasilone u kobiet niż u mężczyzn.

Nasilenie objawów w ogóle nie było związane z ilością THC która została w organizmie. Jednak zdaniem naukowców, jeden z symptomów oczyszczania się z THC były “dziwne sny”.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Polecamy

Reklama

Popularne