Konsumenci marihuany rzadko łączą ją z alkoholem

Konsumenci marihuany zwykle nie używają marihuany i alkoholu razem, niezależnie od tego, czy stosują ja w celach medycznych czy rekreacyjnych – wynika z danych opublikowanych w czasopiśmie Addiction.

użytkownicy marihuany rzadko łączą ją z alkoholem
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Drug Policy Reseach Center i University of California, przeprowadzało ankietę dotyczącą wzorca używania marihuany wśród uczestników w wieku od 18 do 91 lat w czterech stanach: Kolorado, Nowy Meksyk, Oregon i Waszyngton.

Używanie marihuany do celów medycznych jest legalne w Nowym Meksyku, a używanie jej do celów rekreacyjnych w stanie Kolorado, Oregon i Waszyngton, w których osoby powyżej 21 roku życia mogą legalnie kupić i posiadać konopie do obu celów – rekreacyjnych i medycznych.

Autorzy stwierdzili, że “osoby, które używają marihuany zwykle nie łączą jej z alkoholem, niezależnie od tego, czy stosują ją do celów medycznych czy rekreacyjnych.”

Doszli do wniosku, że “Mniej niż jeden na pięciu użytkowników rekreacyjnych jednocześnie korzysta z alkoholu i marihuany, a mniej niż jeden na trzech użytkowników korzystających z medycznej marihuany łączy alkohol i marihuanę.”

Chociaż wyniki niektórych badań wskazują, że marihuana może być substytutem alkoholu, to inne zakładają, że obie substancje mogą się wzajemnie uzupełniać.

Wyniki badań przeprowadzonych w zeszłym roku wykazały, że w stanach, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych użycie alkoholu zmalało, a to dobry znak, ponieważ inne badania wykazały, że alkohol jest 114 razy groźniejszy od marihuany,

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -