Dołącz do nas

Badania

Konsumenci marihuany rzadko łączą ją z alkoholem

użytkownicy marihuany rzadko łączą ją z alkoholem

Konsumenci marihuany zwykle nie używają marihuany i alkoholu razem, niezależnie od tego, czy stosują ja w celach medycznych czy rekreacyjnych – wynika z danych opublikowanych w czasopiśmie Addiction.

Drug Policy Reseach Center i University of California, przeprowadzało ankietę dotyczącą wzorca używania marihuany wśród uczestników w wieku od 18 do 91 lat w czterech stanach: Kolorado, Nowy Meksyk, Oregon i Waszyngton.

Używanie marihuany do celów medycznych jest legalne w Nowym Meksyku, a używanie jej do celów rekreacyjnych w stanie Kolorado, Oregon i Waszyngton, w których osoby powyżej 21 roku życia mogą legalnie kupić i posiadać konopie do obu celów – rekreacyjnych i medycznych.

Susz CBD Sklep

Autorzy stwierdzili, że “osoby, które używają marihuany zwykle nie łączą jej z alkoholem, niezależnie od tego, czy stosują ją do celów medycznych czy rekreacyjnych.”

Doszli do wniosku, że “Mniej niż jeden na pięciu użytkowników rekreacyjnych jednocześnie korzysta z alkoholu i marihuany, a mniej niż jeden na trzech użytkowników korzystających z medycznej marihuany łączy alkohol i marihuanę.”

Chociaż wyniki niektórych badań wskazują, że marihuana może być substytutem alkoholu, to inne zakładają, że obie substancje mogą się wzajemnie uzupełniać.

Wyniki badań przeprowadzonych w zeszłym roku wykazały, że w stanach, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych użycie alkoholu zmalało, a to dobry znak, ponieważ inne badania wykazały, że alkohol jest 114 razy groźniejszy od marihuany,

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne