- Reklama -
Banner

Konsumenci marihuany rzadko łączą ją z alkoholem

Konsumenci marihuany zwykle nie używają marihuany i alkoholu razem, niezależnie od tego, czy stosują ja w celach medycznych czy rekreacyjnych – wynika z danych opublikowanych w czasopiśmie Addiction.

Drug Policy Reseach Center i University of California, przeprowadzało ankietę dotyczącą wzorca używania marihuany wśród uczestników w wieku od 18 do 91 lat w czterech stanach: Kolorado, Nowy Meksyk, Oregon i Waszyngton.

Używanie marihuany do celów medycznych jest legalne w Nowym Meksyku, a używanie jej do celów rekreacyjnych w stanie Kolorado, Oregon i Waszyngton, w których osoby powyżej 21 roku życia mogą legalnie kupić i posiadać konopie do obu celów – rekreacyjnych i medycznych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Autorzy stwierdzili, że “osoby, które używają marihuany zwykle nie łączą jej z alkoholem, niezależnie od tego, czy stosują ją do celów medycznych czy rekreacyjnych.”

Doszli do wniosku, że “Mniej niż jeden na pięciu użytkowników rekreacyjnych jednocześnie korzysta z alkoholu i marihuany, a mniej niż jeden na trzech użytkowników korzystających z medycznej marihuany łączy alkohol i marihuanę.”

Chociaż wyniki niektórych badań wskazują, że marihuana może być substytutem alkoholu, to inne zakładają, że obie substancje mogą się wzajemnie uzupełniać.

Wyniki badań przeprowadzonych w zeszłym roku wykazały, że w stanach, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych użycie alkoholu zmalało, a to dobry znak, ponieważ inne badania wykazały, że alkohol jest 114 razy groźniejszy od marihuany,

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować