- Reklama -
Banner

USA: Legalizacja marihuany na poziomie federalnym może przynieść 129 miliardów dolarów i 1,6 miliona miejsc pracy

USA mogłyby zarabiać miliardy na gromadzeniu dochodów z podatków od przedsiębiorstw konopnych, dochodów z podatków od sprzedaży marihuany i podatków od wynagrodzeń pracowników z branży konopnej, zamiast wydawać miliardy na egzekwowanie przepisów zakazujących posiadania i używania marihuany.

Federalna legalizacja sprzedaży i używania marihuany może pomóc w zmniejszeniu długu Ameryki, a jednocześnie może stworzyć miliony miejsc pracy, zgodnie z nowym raportem firmy New Frontier Data zajmującej się analizą danych dotyczących konopi indyjskich.

W nowym raporcie Cannabis in the US Economy: Jobs, Growth and Tax Revenue, edycja 2019, analitycy New Frontier przewidują, że 15-procentowy federalny podatek od sprzedaży marihuany przynieść 73,7 miliarda dolarów do 2025 roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Federalna legalizacja pozwoliłaby również firmom konopnym na wejście do 39 stanów, które obecnie zabraniają używania marihuany przez dorosłych. Legalizacja marihuany na poziomie federalnym stworzyłaby miliony nowych miejsc pracy.

Raport zauważa, że przemysł konopi wygenerował w tym roku około 82 000 miejsc pracy i przewiduje, że gdyby każdy stan zalegalizował marihuanę, powstałoby ponad 1,46 miliona nowych miejsc pracy. Do 2025 r. Analitycy przewidują, że liczba ta może wzrosnąć do 1,63 miliona miejsc pracy w miarę rozwoju branży.

Wzrost liczby miejsc pracy przyniósłby również inne źródło dochodów: podatki od wynagrodzeń pracowników. Pełna legalizacja pozwoliłaby na zatrudnienie milionów nowych pracowników, którzy zostaliby umieszczeni na oficjalnych listach płac. Raport przewiduje, że do 2025 r. podatki od wynagrodzeń nowych pracowników z branży konopnej mogą sięgnąć 9,5 mld USD.

Obecnie rząd USA pobiera podatki od wszystkich firm z branży konopnej. W 2017 r do skarbu państwa wpadło 4,7 mld USD z branży konopnej. Ale połączenie dochodów z podatków od działalności gospodarczej, podatków od wynagrodzeń i przychodów z podatków od sprzedaży może zwiększyć dochody do 128,8 mld USD, prognozuje raport.

„Przy tak wielu spekulacjach na temat spowolnienia gospodarczego, dalsze legalizowanie marihuany może stworzyć nawet milion nowych miejsc pracy i blisko 130 miliardów dolarów dochodów podatkowych, co prawdopodobnie zainteresuje organy regulacyjne i kandydatów na prezydenta w 2020 roku”, powiedział dyrektor generalny New Frontier Giadha Aguirre de Carcer w oświadczeniu dla BusinessWire.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować