- Reklama -
Banner

Koncentraty marihuany to najgorętsza kategoria produktów w branży legalnych konopi

Koncentraty marihuany są najszybciej rosnącą kategorią produktów w branży konopi indyjskich, wynika z danych opublikowanych we wtorek przez Arcview Market Research. Prognozy dotyczące legalnej sprzedaży konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych zostały opracowane  w połączeniu z analizą BDS i są zawarte w raporcie “Koncentraty: najgorętsza kategoria produktów z konopi indyjskich”.

Według danych z Arcview, sprzedaż koncentratów z marihuany wzrośnie o 49 procent w drugiej połowie 2018 roku, osiągając w sumie 2,9 miliarda dolarów. Firma badawcza spodziewa się, że koncentraty będą drugą kategorią konopi indyjskich pod względem popularności, zaraz po suszu konopi.

Troy Dayton jest dyrektorem zarządzającym Arcview Group, spółki zarządzającej Arcview Market Research. Powiedział w oświadczeniu, że sprzedaż olejów z konopi, wkładów do vaporizerów, wosku, shatter’a i podobnych produktów nadal zyskuje popularność wśród amerykańskich konsumentów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Koncentraty marihuany zawładną rynkiem?

Oczekuje się, że koncentraty konopi osiągną 27% całkowitej sprzedaży produktów z konopi indyjskich w 2018 r. Jeszcze cztery lata temu sprzedaż koncentratów stanowiła 10% całkowitej sprzedaży. Ponad połowa sprzedaży z kategorii koncentratów pochodzi z fabrycznie napełnionych wkładów do vaporizerów. Arcview przewiduje, że gotowe wkłady do vaporizerów będą nadal dominującym produktem w tej kategorii przez co najmniej następne pięć lat.

Analitycy sugerują, że do 2022 r. roczną sprzedaż koncentratów konopi osiągnie przychód w wysokości 8,4 miliarda dolarów, a prawie równe 8,5 miliarda dolarów to szacowana sprzedaż suszu marihuany w tym roku.

Vaporizery na wkłady kolejnym hitem sprzedaży

Wkłady do vaporizerów oferują konsumentom możliwość konsumowania konopi w czysty, wygodny i dyskretny sposób. Nie wyglądają one jednak jak tradycyjny vaporizer przenośny. Waporyzator na wkłady wygląda jak e-papieros, jednak zamiast liquidu wpinany jest wkład z olejkiem zawierającym THC.

Tom Adams, dyrektor zarządzający BDS Analytics twierdzi, że wielu konsumentów postrzega vaporizery jako najlepszą opcję konsumowania konopi indyjskich.

„Chodzenie po ulicy i palenie dużego, grubego jointa nie jest zbyt dyskretne. Cichy buszek z vaporizera jest bardzo dyskretny”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować