Kolorado: Stypendia dla uczniów z podatków od sprzedaży marihuany

Rzecznicy w Pueblo Country w stanie Kolorado, podpisali w poniedziałek to, co nazywają “pierwsze na świecie stypendium sfinansowane konopiami”.  Kwota w wysokości 475,000$ będzie dostępna dla uczniów szkół średnich w Pueblo Country, którzy chcą uczęszczać do Pueblo Community College lub Colorado State University jesienią 2017 roku.

maihuana podatki stypendia
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Lwia część tej kwoty tj. 425,000$ pochodzi z podatków od sprzedaży marihuany. Rządowy program stypendialny dołożył do tej kwoty zaledwie 49,664$.

“Parę lat temu te dolary byłyby na czarnym rynku w rękach karteli narkotykowych. Teraz te pieniądze, które wykorzystywane by były przez kartele narkotykowe, wykorzystywane są na finansowanie stypendiów w college’u.”

Podatek, z którego fundowane są stypendia to podatek akcyzowy pobierany ze sprzedaży marihuany od hurtowników dla detalistów. Obecnie wynosi on 2%, ale w przyszłym roku planowane jest jego zwiększenie o kolejny procent.

“Stypendia będą wzrastać corocznie ponieważ akcyza wzrasta co roku. Spodziewamy się również wielu nowych upraw marihuany. Tylko połowa z licencjonowanych upraw została uruchomiona w 2016 roku.”

“To jest niezwykle ważne, aby przyznawać stypendia studentom, jeśli mamy zapewnić długoterminową możliwość rozwoju ekonomicznego dla naszej społeczności.”

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -