- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Kolorado: Młodzież odchodzi od palenia marihuany na rzecz jadalnych produktów z THC

Część nastolatków w Kolorado, gdzie marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna, odchodzi od palenia na rzecz jadalnych produktów z THC – wskazuje nowe badanie opublikowane w JAMA Pediatrics. Co składania młodych ludzi do wybrania produktów spożywczych zamiast tradycyjnego jointa?

cropped mlodziez odchodzi od palenia marihuany na rzecz produktow spozywczych z thc
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Około 78% uczniów liceum w Kolorado, którzy zgłosili używanie marihuany w 2017 r., stwierdziło, że zwykle ją paliło, w porównaniu z 87% dwa lata wcześniej. Liczba nastolatków, którzy zwykle spożywali żywność z THC, wzrosła do około 10% z 2% w tym samym okresie, podczas gdy liczba użytkowników koncentratów wzrosła do około 7,5% z 4%.

Badania nad sposobem, w jaki młodzi ludzie spożywają produkty z marihuany, są nadal ograniczone, a główny autor badania stwierdził, że dane z ankiety w Kolorado mogą dostarczyć cennych informacji dla naukowców i organów nadzoru zdrowia publicznego.

„Od czasu wprowadzenia detalicznej sprzedaży marihuany nie zaobserwowaliśmy wzrostu używania wśród młodzieży, ale widzimy różnicę w sposobie konsumpcji przez młodych ludzi” – powiedziała Kayla Tormohlen, doktorantka w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health School.

W Kolorado i innych stanach artykuły spożywcze są ściśle regulowane i mają określone limity ilości THC, związku zawartego w marihuanie, który odpowiedzialny jest za psychoaktywne działanie marihuany, ale który posiada również wiele właściwości medycznych. Na każdym jadalnym produkcie z THC znajdziemy informację, że klienci powinni poczekać kilka godzin, aby poczuć efekty jednej porcji, zanim zjedzą kolejną porcję. Informacje na temat możliwych skutków zdrowotnych palenia, waporyzowania i dabbingu – są ograniczone.

- Reklama - Cannabis Light logo

Młodzi ludzie mogą preferować produkty z THC, ponieważ efekty działania tetrahydrokannabinolu utrzymują się znacznie dłużej, niż w przypadku palenia czy waporyzacji, chociaż aby poczuć działanie żywności z THC, należy poczekać około godziny, zanim wątroba zacznie metabolizować kannabinoidy zawarte w żywności. Działanie THC podczas palenia lub waporyzacji czuć zaledwie w ciągu kilku minut, ale efekty utrzymują się krócej. Młodzież może więc preferować żywność, która chociaż wchłania się dłużej, to zapewnia mocniejsze i dłuższe efekty.

Ankiety stanowe i federalne wykazały, że używanie marihuany przez nastolatków pozostaje względnie stabilne, odkąd Kolorado zaczęło zezwalać dorosłym na kupowanie i używanie marihuany w 2014 r. W 2017 r. 1 na 5 studentów z Kolorado powiedział, że ostatnio spożywało marihuanę w jakiejś formie.

Dane dotyczące sprzedaży konsekwentnie pokazują, że dorośli konsumenci chętniej kupują produkty dla niepalących, powiedział David Abernathy, wiceprezes ds. Danych i spraw rządowych w ArcView Group.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Ostatnia analiza firmy dotycząca sprzedaży produktów z marihuany pokazuje, że tradycyjne suszone kwiaty konopi do palenia nadal stanowią większość legalnej sprzedaży, ale vape peny i produkty jadalne zyskują na popularności. W Kolorado klienci muszą mieć ukończone 21 lat, aby wejść do sklepu z legalną trawką i dokonać zakupów. Tylko 3% nastolatków, którzy zgłosili używanie marihuany w 2017 r., stwierdziło, że kupiło produkty w licencjonowanym sklepie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -