- Reklama -
Banner

Kobiety bardziej podatne na działanie marihuany

Marihuana może intensywniej działać na kobiety niż na mężczyzn, według najnowszych badań finansowanych przez National Institute on Drug Abuse, które zostały opublikowane w czasopiśmie uzależnienie od narkotyków i alkoholu, stwierdzają, że wysoki poziom estrogenu sprawia, że kobiety są bardziej wrażliwe na działanie konopi, w szczególności na THC.

Naukowcy z Washington State University, podczas badań odkryli, że kobiety były o 30% bardziej podatne na przeciwbólowe właściwości marihuany niż mężczyzny.

Marihuana jest zupełnie inna niż ta sprzed 40 lat” – mówi Profesor i główny badacz Rebecca Craft. “Dzisiaj marihuana ma o wiele wyższe stężenie THC (delta 9-tetrahydrokannabinol), a niższe kannabidiolu“.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jest bardziej prawdopodobne, że mogą wystąpić negatywne efekty marihuany jak niepokój, napady paniki, halucynacje, lub skrajną paranoje”, dodała. “A kobiety są w grupie podwyższonego ryzyka.”

Nie jest tajemnicą, że kannabinoidy znajdujące się w marihuanie znajdują się również w mleku matki. Być może są to spekulacje, ale jest bardzo prawdopodobne, że kobiety są bardziej wrażliwe na skutki marihuany, ponieważ ich ciała zostały już zaprogramowane przez wszechświat aby produkować więcej tych związków.

Jednak federalni naukowcy obawiają się, że naturalnie występujące kannabinoidy mogą przyczynić się do palenia trawki przez kobiety, ponieważ może to zwiększyć ryzyko uzależnienia, co jest bzdurą biorąc pod uwagę, że równie dobrze można się uzależnić od alkoholu, papierosów, środków przeciwbólowych czy benzodiazepiny.

Tylko 9 procent używających marihuany uzależnia się od niej, według najnowszych badań NIDA, a do tego kobiety są jeszcze mniej podatne na uzależnienia, ogólnie.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować