- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Kobiety bardziej podatne na działanie marihuany

Marihuana może intensywniej działać na kobiety niż na mężczyzn, według najnowszych badań finansowanych przez National Institute on Drug Abuse, które zostały opublikowane w czasopiśmie uzależnienie od narkotyków i alkoholu, stwierdzają, że wysoki poziom estrogenu sprawia, że kobiety są bardziej wrażliwe na działanie konopi, w szczególności na THC.

kobiety-marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Naukowcy z Washington State University, podczas badań odkryli, że kobiety były o 30% bardziej podatne na przeciwbólowe właściwości marihuany niż mężczyzny.

Marihuana jest zupełnie inna niż ta sprzed 40 lat” – mówi Profesor i główny badacz Rebecca Craft. “Dzisiaj marihuana ma o wiele wyższe stężenie THC (delta 9-tetrahydrokannabinol), a niższe kannabidiolu“.

Jest bardziej prawdopodobne, że mogą wystąpić negatywne efekty marihuany jak niepokój, napady paniki, halucynacje, lub skrajną paranoje”, dodała. “A kobiety są w grupie podwyższonego ryzyka.”

Nie jest tajemnicą, że kannabinoidy znajdujące się w marihuanie znajdują się również w mleku matki. Być może są to spekulacje, ale jest bardzo prawdopodobne, że kobiety są bardziej wrażliwe na skutki marihuany, ponieważ ich ciała zostały już zaprogramowane przez wszechświat aby produkować więcej tych związków.

- Reklama - Cannabis Light logo

Jednak federalni naukowcy obawiają się, że naturalnie występujące kannabinoidy mogą przyczynić się do palenia trawki przez kobiety, ponieważ może to zwiększyć ryzyko uzależnienia, co jest bzdurą biorąc pod uwagę, że równie dobrze można się uzależnić od alkoholu, papierosów, środków przeciwbólowych czy benzodiazepiny.

Tylko 9 procent używających marihuany uzależnia się od niej, według najnowszych badań NIDA, a do tego kobiety są jeszcze mniej podatne na uzależnienia, ogólnie.

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -