Strona główna Aktualności Kannabinoidy obiecującym narzędziem w leczeniu raka piersi i prostaty

Kannabinoidy obiecującym narzędziem w leczeniu raka piersi i prostaty

0
Kannabinoidy obiecującym narzędziem w leczeniu raka piersi i prostaty

Nowe badania opublikowane w najnowszym wydaniu Expert Opinion on Investigational Drugs, które zostały opublikowane przed drukiem w US National Institute of Health wykazały, że kannabinoidy mogą być obiecującym narzędziem w leczeniu raka piersi i prostaty.

“Celem tego pracy jest obiecująca ocena chemioterapeutycznej użyteczności fitokannabinoidów, endokannabinoidów i syntetycznych kannabinoidów w leczeniu raka piersi i prostaty.”

Kannabinoidy to rodzina związków, które aktywują receptory kannabinoidowe w organizmie. Dzielą się one na trzy grupy: fitokannabinoidy (dostarczane np. z konopi), endokannabinoidy (występujące w naszym organizmie) i syntetyczne kannabinoidy (wytworzone przez człowieka).

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Są one obiecującym środkiem przydatnym w leczeniu chorób nowotworowych, nie tylko jako środki paliatywne, ale także jako leki przeciwnowotworowe, wynikające z ich zdolności do hamowania poliferacji, adhezji, migracji i angiogenezie komórek nowotworowych.

Rak piersi i rak prostaty wykazały wysoką aktywność przeciwnowotworową przy użyciu kannabinoidów. Kilka badań sugeruje również, że kannabinoidy “hamują poliferację komórek nowotworowych, w bardzo niskich stężeniach,” czyli hamują ich rozprzestrzenianie się.

W ocenie naukowców, “kannabinoidy, w szczególności nie psychoaktywny kannabidiol (CBD) może stanowić obiecujące narzędzie w terapii raka piersi i prostaty, ze względu na bezpośrednie działanie przeciwnowotworowe, zdolności do poprawy skuteczności konwencjonalnych leków przeciwnowotworowych i ich przydatności w leczeniu paliatywnym.”

Naukowcy podkreślili: “Niemniej jednak, głębsze badania są potrzebne, aby w pełni zrozumieć mechanizmy odpowiedzialne za ich działanie przeciwnowotworowe.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj