Dołącz do nas

Zdrowie

Kannabinoidy nie szkodzą młodzieży, a często poprawiają pamięć wśród dorosłych

Używanie marihuany może poprawić pamięć roboczą

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie “Frontiers in Behavioral Neuroscience”  wykazały, że narażenie na działanie kannabinoidów nie jest szkodliwe dla nastolatków, a często poprawia pamięć wśród dorosłych osób.

Marihuana jest najbardziej rozpowszechnioną, nielegalną substancją używaną przez nastolatków, a kilka badań wskazuje, że używanie marihuany w okresie dojrzewania może prowadzić do deficytów poznawczych, w tym problemów z uwagą i pamięcią.

W przedklinicznych badaniach na zwierzętach, których celem była obserwacja niedoborów poznawczych po narażeniu na działanie kannabinoidów w okresie dojrzewania, wykorzystano eksperymentalne dawki kannabinoidów, dzięki czemu naukowcy stwierdzili, że dawka kannabinoidów jest kluczowym czynnikiem wpływającym na pamięć człowieka.

Naukowcy dowiedli, że aktywacja receptorów kannabinoidowych WIN55 i 212-2 (WIN), które naśladują działanie kannabinoidów, spowodowała poprawę pamięci tymczasowej i wydajności w wieku dorosłym.

Biorąc pod uwagę “znane różnice płciowe w procesie uczenia się i pamięci, możliwe jest, że kannabinoidy mogą mieć różny wpływ na zdolności poznawcze u kobiet.”

Na potrzeby badań, wśród szczurów aktywowane byłe receptory WIN codziennie w okresie dojrzewania. Efekty aktywowania receptorów WIN określano przy użyciu testów na pamięć krótkotrwałą po 24 godzinach od aktywowania receptorów i testów na długoterminowe skutki narażenia na kannabinoidy w wieku dorosłym, stosując zadania pamięciowe.

Badania wykazały, że aktywacja receptorów kannabinoidowych w okresie dojrzewania nie wywarła znacznego wpływu na pamięć krótkotrwałą, pamięć przestrzenną i pamięć roboczą wśród dorosłych.

Aktywacja receptorów WIN skutkowała lepszą wydajnością działania pamięci wśród dorosłych, która była bardziej widoczna wśród grupie otrzymującej niewielką dawkę kannabinoidów.

Tak więc, niska ekspozycja na kannabinoidy w okresie dojrzewania nie ma wpływu na zmiany w działaniu pamięci, natomiast narażenie na niskie dawki kannabinoidów może poprawić działanie pamięci osobom dorosłym.

Pełne wyniki badań.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne