- Reklama -
Banner

Kannabinoidy nie szkodzą młodzieży, a często poprawiają pamięć wśród dorosłych

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie “Frontiers in Behavioral Neuroscience”  wykazały, że narażenie na działanie kannabinoidów nie jest szkodliwe dla nastolatków, a często poprawia pamięć wśród dorosłych osób.

Marihuana jest najbardziej rozpowszechnioną, nielegalną substancją używaną przez nastolatków, a kilka badań wskazuje, że używanie marihuany w okresie dojrzewania może prowadzić do deficytów poznawczych, w tym problemów z ze skupieniem uwagi i pamięcią.

W przedklinicznych badaniach na zwierzętach, których celem była obserwacja zdolności poznawczych po narażeniu na działanie kannabinoidów w okresie dojrzewania, wykorzystano eksperymentalne dawki kannabinoidów. Dzięki temu naukowcy stwierdzili, że dawka kannabinoidów jest ważnym czynnikiem wpływającym na pamięć człowieka.

Naukowcy dowiedli, że aktywacja receptorów kannabinoidowych WIN55 i 212-2 (WIN) w organizmie, które naśladują działanie kannabinoidów z marihuany, spowodowała poprawę pamięci tymczasowej i wydajności w wieku dorosłym.

Biorąc pod uwagę “znane różnice płciowe w procesie uczenia się i pamięci, możliwe jest, że kannabinoidy mogą mieć różny wpływ na zdolności poznawcze u kobiet.”

Na potrzeby badań, wśród szczurów aktywowane byłe receptory WIN codziennie w okresie dojrzewania. Efekty aktywowania receptorów WIN określano przy użyciu testów sprawdzających pamięć krótkotrwałą po 24 godzinach od aktywowania receptorów i testów na długoterminowe skutki używania marihuany w wieku dorosłym, stosując zadania pamięciowe.

Badania wykazały, że aktywacja receptorów kannabinoidowych w okresie dojrzewania nie wywarła znacznego wpływu na pamięć krótkotrwałą, pamięć przestrzenną i pamięć roboczą w wieku dorosłym.

Aktywacja receptorów WIN skutkowała lepszą wydajnością pamięci wśród dorosłych, która była bardziej widoczna wśród grupie otrzymującej niewielką dawkę kannabinoidów.

Autorzy badań stwierdzili, że niska ekspozycja na kannabinoidy w okresie dojrzewania nie ma wpływu na zmiany w działaniu pamięci, natomiast narażenie na niskie dawki kannabinoidów może poprawić działanie pamięci u osób dorosłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować