- Reklama -
Banner

Kannabinoidy mogą poprawić funkcje poznawcze podczas rzucania palenia papierosów

Podczas rzucania palenie papierosów występuje wiele oznak odstawienia związanych z funkcjami poznawczymi. W trakcie rzucania palenia wiele osób ma problemy ze skupieniem uwagi, pamięcią tymczasową i pamięcią epizodyczną.

Zrozumienie neurobiologicznych mechanizmów zaangażowanych w powodowanie tych efektów jest niezwykle ważne, ponieważ w trakcie odstawienia nikotyny, mogą one być czynnikiem powodującym nawrót nałogu.

Według nowych badań opublikowanych w czasopiśmie Biological Psychiatry, i online w National Institute of Health, kannabinoidy mogą pomóc w zwalczaniu tych deficytów podczas początkowego stadium odstawienia papierosów.

W badaniu naukowcy “zbadali na myszach rolę receptorów kannabinoidowych CB1(CB1R) w upośledzeniu pamięci i zmianach w gęstości kręgosłupa wywołanych odstawieniem nikotyny. W badaniu użyto leków działających na układ endokannabinoidowy i genetycznie modyfikowanych myszy.”

Naukowcy stwierdzili, że wśród innych pozytywnych efektów “upośledzenie pamięci spowodowane odstawieniem nikotyny było zablokowane”, dzięki agoniście receptora kannabinoidowego naśladującego efekty spowodowane kannabinoidami.

“Wyniki te podkreślają zainteresowanie receptorem CB1, który może być celem w poprawie działania funkcji poznawczych w okresie wczesnego odstawienia nikotyny,” czytamy w podsumowaniu.

“Deficyty poznawcze we wczesnej abstynencji są związane ze zwiększonym ryzykiem nawrotu nałogu.”

Aktywatorem receptora CB1 jest na przykład psychoaktywny tetrahydrokannabinol (THC) występujący w marihuanie. Badania sugerują, że aktywacja receptora CB1 pozwala zredukować efekty odstawienia nikotyny, które przyczyniają się do możliwości nawrotu nałogu.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować