- Reklama -
Banner

Kannabinoidy mogą poprawić funkcje poznawcze podczas rzucania palenia papierosów

Podczas rzucania palenie papierosów występuje wiele oznak odstawienia związanych z funkcjami poznawczymi. W trakcie rzucania palenia wiele osób ma problemy ze skupieniem uwagi, pamięcią tymczasową i pamięcią epizodyczną.

Zrozumienie neurobiologicznych mechanizmów zaangażowanych w powodowanie tych efektów jest niezwykle ważne, ponieważ w trakcie odstawienia nikotyny, mogą one być czynnikiem powodującym nawrót nałogu.

Według nowych badań opublikowanych w czasopiśmie Biological Psychiatry, i online w National Institute of Health, kannabinoidy mogą pomóc w zwalczaniu tych deficytów podczas początkowego stadium odstawienia papierosów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W badaniu naukowcy “zbadali na myszach rolę receptorów kannabinoidowych CB1(CB1R) w upośledzeniu pamięci i zmianach w gęstości kręgosłupa wywołanych odstawieniem nikotyny. W badaniu użyto leków działających na układ endokannabinoidowy i genetycznie modyfikowanych myszy.”

Naukowcy stwierdzili, że wśród innych pozytywnych efektów “upośledzenie pamięci spowodowane odstawieniem nikotyny było zablokowane”, dzięki agoniście receptora kannabinoidowego naśladującego efekty spowodowane kannabinoidami.

“Wyniki te podkreślają zainteresowanie receptorem CB1, który może być celem w poprawie działania funkcji poznawczych w okresie wczesnego odstawienia nikotyny,” czytamy w podsumowaniu.

“Deficyty poznawcze we wczesnej abstynencji są związane ze zwiększonym ryzykiem nawrotu nałogu.”

Aktywatorem receptora CB1 jest na przykład psychoaktywny tetrahydrokannabinol (THC) występujący w marihuanie. Badania sugerują, że aktywacja receptora CB1 pozwala zredukować efekty odstawienia nikotyny, które przyczyniają się do możliwości nawrotu nałogu.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować