- Reklama -
Banner

Kanadyjski producent marihuany używa rybich odchodów do redukcji zużycia wody

Nieprawdopodobne połączenie słodkowodnych ryb i konopi indyjskich doprowadziło do powstania nietypowej uprawy marihuany, którą Green Relief Inc. zamierza wykorzystać do globalnej ekspansji i wprowadzenia firmy na giełdę.

W podziemnym obiekcie uprawowym położonym na południu Ontario, Green Relief prowadzi nowoczesną farmę akwaponiczną, wykorzystując filtrowane odchody ryb do nawożenia roślin konopi, które z kolei oczyszczają wodę dla ryb.

Firma twierdzi, że jest jedynym licencjonowanym producentem na świecie uprawiającym w ten sposób medyczną marihuanę. Proces uprawy jest wolny od pestycydów i wymagał prawie dwóch lat pracy. Jedyne oznaki tej nietypowej uprawy, to nadziemne urządzenia wentylacyjne wystające z ziemi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ryby na uprawie marihuany – “rolnictwo przyszłości”

“To jest rolnictwo przyszłości”, powiedział Warren Bravo, który wraz z przyjacielem Stevem LeBlanc jest współzałożycielem firmy od 2013 roku. “Jeśli nie zaczniesz teraz korzystać z technologii zrównoważonego rolnictwa, to skończysz jak dinozaury.”

System zamkniętej pętli Green Relief, w którym pływa 6000 tilapii i rośnie 4500 roślin, zużywa o 90 procent mniej wody niż tradycyjne rolnictwo, a jednocześnie zapewnia o 10-20 procent wyższe plony niż tradycyjne metody uprawy.

Co pięć tygodni Green Relief oczyszcza jedno ze swoich 16 akwariów, przekazując około 300 tilapii do Second Harvest, organizacji charytatywnej, która dostarcza ryby do kuchni dla bezdomnych.

Uprawa Green Relief w Hamilton

uprawa medycznej marihuany green relief hamilton

Green Relief prowadzi również drugą uprawę o wartości 60 milionów dolarów, która zwiększa produkcję marihuany o 15.000-20.000 kilogramów rocznie. Uprawa położona w Hamilton prowadzona jest w byłej hali piłkarskiej o powierzchni 9200 metrów kwadratowych. Modernizacja hali kosztowała firmę ponad 9 milionów dolarów.

Firma Green Relief otrzymała 18 milionów dolarów od prywatnych inwestorów, przygotowując się wejścia na kanadyjską giełdę papierów wartościowych, a być może również na Nasdaq.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować