- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościBiznesPo dekadach badań, medyczna marihuana z Izraela trafi do Stanów Zjednoczonych

Po dekadach badań, medyczna marihuana z Izraela trafi do Stanów Zjednoczonych

Medyczna marihuana w Izraelu jest legalna od ponad dziesięciu lat, a badania nad skutecznością konopi w łagodzeniu skutków ubocznych raka i łagodzenia innych chorób zostały opublikowane w wielu publikacjach naukowych. Teraz Tikun Olam, izraelska firma, która od ponad dziesięciu lat bada medyczne właściwości konopi, wprowadza na rynek amerykański swoje przetestowane odmiany marihuany i zastrzeżone gatunki genetyczne.

Linia olejków, nalewek, maści i innych form  opiera się na sześciu zastrzeżonych odmianach konopi indyjskich i jest obecnie dostępna w Delaware i stanie Waszyngton, a wkrótce będzie w sprzedaży w Kalifornii i na Florydzie. Import medycznej marihuany do Stanów Zjednoczonych jest nielegalny, więc Tikun Olam musi znaleźć partnerów biznesowych lub zbudować własne obiekty do uprawy i przetwórstwa w każdym stanie, w którym chce sprzedawać swoje produkty.

Ponad 20.000 pacjentów korzysta z produktów Tikun Olam

Medyczna marihuana od Tikun Olam
Trzy popularne odmiany medycznej marihuany od Tikun Olam

Nazwa Tikun Olam oznacza “naprawę świata”, a firma była pierwszym koncesjonowanym dostawcą medycznych konopi w Izraelu. Dziś ponad 20.000 pacjentów korzysta z produktów i odmian opracowanych przez Tikun.

Firma publikuje informacje w czasopismach medycznych w oparciu o przeprowadzone badania i dane zebrane z ankiet. Niedawno przeprowadzili badania kliniczne dotyczące skuteczności używania konopi indyjskich u dzieci z autyzmem i opublikowali wyniki w czasopiśmie medycznym.

Tikun Olam jest jedną z bardzo niewielkiej grupy firm, która sprzedaje produkt “genetycznie identyczny z tym, który został przetestowany”, powiedział dyrektor ds. Marketingu Stephen Gardner. “Nie twierdzimy, że nasze produkty są jedynymi formami marihuany, które mogą być skuteczne” – powiedział. “Po prostu nasze badania zostały przeprowadzone bardzo rygorystycznie”.

W Izraelu Tikun Olam przetestował 32 unikatowe genetycznie odmiany konopi indyjskich, aby pomóc w zwalczaniu skutków ubocznych raka, autyzmu, choroby Leśniowskiego-Crohna, choroby Parkinsona, Tourette’a, fibromialgii i złożonych zaburzeń motorycznych.

Tikun Olam i produkty na powszechne dolegliwości

Naukowcy z Tikun Olam chcą również pomóc pacjentom cierpiącym na bardziej powszechne dolegliwości, takie jak codzienny ból wśród seniorów. W badaniu obejmującym 900 pacjentów, w którym średni wiek wyniósł 74 lat, 94% pacjentów zgłosiło ogólnie lepszą jakość życia po 6 miesiącach stosowania różnych szczepów konopi od Tikun Olam, takich jak Avidekel, Alaska i Erez.

Firma intensywnie inwestuje w infrastrukturę w Stanach Zjednoczonych. W Kalifornii obiekty Tikun Olaa w Adelanto w południowej Kalifornii będą kosztować 20 milionów dolarów. Na Florydzie firma współpracuje z producentym marihuany VidaCann z Jacksonville, aby tworzyć olejki do waporyzacji, nalewki, kapsułki i produkty do stosowania miejscowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Rynek produktów do pielęgnacji skóry z CBD zyskuje na popularności

Kannabidiol (CBD) to naturalnie występujący związek chemiczny występujący w konopiach. Jest to jeden z...

Nie żyje Profesor Raphael Mechoulam, który wyizolował THC z marihuany

Profesor Raphael Mechoulam, uważany za "ojca badań nad konopiami", zmarł w wieku 92 lat...

Kanadyjska firma konopna uzyskała zgodę na produkcję i sprzedaż “medycznej kokainy”

Firma Adastra Holdings Ltd. z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej ogłosiła pod koniec lutego, że...

Twitter zezwolił na reklamy produktów z konopi indyjskich i THC

Podczas gdy większość platform społecznościowych sprzeciwia się treściom związanym z konopiami indyjskimi, Twitter zaprasza...