- Reklama -
Banner

Po dekadach badań, medyczna marihuana z Izraela trafi do Stanów Zjednoczonych

Medyczna marihuana w Izraelu jest legalna od ponad dziesięciu lat, a badania nad skutecznością konopi w łagodzeniu skutków ubocznych raka i łagodzenia innych chorób zostały opublikowane w wielu publikacjach naukowych. Teraz Tikun Olam, izraelska firma, która od ponad dziesięciu lat bada medyczne właściwości konopi, wprowadza na rynek amerykański swoje przetestowane odmiany marihuany i zastrzeżone gatunki genetyczne.

Linia olejków, nalewek, maści i innych form  opiera się na sześciu zastrzeżonych odmianach konopi indyjskich i jest obecnie dostępna w Delaware i stanie Waszyngton, a wkrótce będzie w sprzedaży w Kalifornii i na Florydzie. Import medycznej marihuany do Stanów Zjednoczonych jest nielegalny, więc Tikun Olam musi znaleźć partnerów biznesowych lub zbudować własne obiekty do uprawy i przetwórstwa w każdym stanie, w którym chce sprzedawać swoje produkty.

Ponad 20.000 pacjentów korzysta z produktów Tikun Olam

Medyczna marihuana od Tikun Olam
Trzy popularne odmiany medycznej marihuany od Tikun Olam

Nazwa Tikun Olam oznacza “naprawę świata”, a firma była pierwszym koncesjonowanym dostawcą medycznych konopi w Izraelu. Dziś ponad 20.000 pacjentów korzysta z produktów i odmian opracowanych przez Tikun.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Firma publikuje informacje w czasopismach medycznych w oparciu o przeprowadzone badania i dane zebrane z ankiet. Niedawno przeprowadzili badania kliniczne dotyczące skuteczności używania konopi indyjskich u dzieci z autyzmem i opublikowali wyniki w czasopiśmie medycznym.

Tikun Olam jest jedną z bardzo niewielkiej grupy firm, która sprzedaje produkt “genetycznie identyczny z tym, który został przetestowany”, powiedział dyrektor ds. Marketingu Stephen Gardner. “Nie twierdzimy, że nasze produkty są jedynymi formami marihuany, które mogą być skuteczne” – powiedział. “Po prostu nasze badania zostały przeprowadzone bardzo rygorystycznie”.

W Izraelu Tikun Olam przetestował 32 unikatowe genetycznie odmiany konopi indyjskich, aby pomóc w zwalczaniu skutków ubocznych raka, autyzmu, choroby Leśniowskiego-Crohna, choroby Parkinsona, Tourette’a, fibromialgii i złożonych zaburzeń motorycznych.

Tikun Olam i produkty na powszechne dolegliwości

Naukowcy z Tikun Olam chcą również pomóc pacjentom cierpiącym na bardziej powszechne dolegliwości, takie jak codzienny ból wśród seniorów. W badaniu obejmującym 900 pacjentów, w którym średni wiek wyniósł 74 lat, 94% pacjentów zgłosiło ogólnie lepszą jakość życia po 6 miesiącach stosowania różnych szczepów konopi od Tikun Olam, takich jak Avidekel, Alaska i Erez.

Firma intensywnie inwestuje w infrastrukturę w Stanach Zjednoczonych. W Kalifornii obiekty Tikun Olaa w Adelanto w południowej Kalifornii będą kosztować 20 milionów dolarów. Na Florydzie firma współpracuje z producentym marihuany VidaCann z Jacksonville, aby tworzyć olejki do waporyzacji, nalewki, kapsułki i produkty do stosowania miejscowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować