- Reklama -
Banner

Kanadyjczycy przebadali ścieki, aby oszacować poziom konsumpcji marihuany w kraju

Rząd Kanady spędził ostatnie 12 miesięcy na badaniu ścieków we wszystkich większych miastach pod kątem spożycia marihuany. W ramach całorocznego projektu pilotażowego Statistics Canada zbiera próbki ścieków od wybrzeża do wybrzeża z Halifax w Nowej Szkocji, przez Montreal; Toronto; Edmonton, Alberta; i Vancouver, Kolumbię Brytyjską; aby lepiej zrozumieć używanie marihuany i narkotyków wśród 8,4 miliona mieszkańców zamieszkujących te obszary, czyli około 20% populacji.

Stwierdzono, że Montreal i Halifax mają najwyższy poziom używania konopi indyjskich. Ilość zużytej marihuany została określona przez badanie stężenia THC-COOH, czyli metabolitu THC wytworzonego przez organizm po spożyciu konopi zawierających THC. Spożycie marihuany oszacowano na 84 ton we wszystkich testowanych miastach w ostatnich 12 miesiącach.

„Montreal i Halifax wykazały stężenia metabolitów THC – 2,5 do 3,8 razy wyższe niż w Vancouver, Toronto i Edmonton”, wskazuje Statistics Canada. „Średnie stężenie THC-COOH znalezione w ściekach we wszystkich miastach wynosiło 450 gramów na milion osób tygodniowo, ale w poszczególnych miastach wystąpiły znaczne różnice”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według Statistics Canada, badanie to pomaga zrozumieć powszechność używania narkotyków w głównych kanadyjskich miastach, a jednocześnie podaje inne wskaźniki pozwalające zrozumieć rozmiar nielegalnego rynku marihuany i narkotyków.

W badaniu przetestowano także spożycie innych narkotyków wykorzystując markery chemiczne pozostawione w ściekach. Wykazano, że w Vancouver i Edmonton były wyższe stężenia metamfetaminy i zauważono również, że stężenia tego samego narkotyku było „wyjątkowo niskie” w próbkach testowanych w Halifax.

W raporcie zauważono również, że w maju, czerwcu i grudniu 2018 r. wystąpiły gwałtowne wzrosty stężenia THC-COOH. Statistics Canada stwierdziło, że nie jest pewne, czy gwałtowne wzrosty są spowodowane różnicami w przepływach ścieków, czy krótkoterminowymi zmianami liczby osób spożywających konopie.

Określenie dokładnych danych jest trudnym zadaniem przy tego rodzaju badaniu, szczególnie jeśli chodzi o konopie indyjskie.

„Na precyzję szacunku wpływa niepewność co do stężenia THC-COOH wydalanego z moczem i kałem po spożyciu konopi indyjskich” – mówi badanie.

„Konieczne są dalsze badania w celu udoskonalenia wskaźnika wydalania THC i niektórych innych narkotyków, aby poprawić jakość szacunków dotyczących zażywania narkotyków na podstawie ścieków”

Statistics Canada zauważa również, że szacunki dla spożycia kokainy i metamfetaminy są znacznie bardziej precyzyjne niż dla konopi indyjskich. Ostatecznie całkowite zużycie oszacowano na 370 kilogramów kokainy i na 310 kilogramów, metamfetaminy w różnych badanych miastach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować