- Reklama -
Banner

Kanada: Sprzedaż marihuany do 2020 przewyższy sprzedaż alkoholu

Sprzedaż marihuany w Kanadzie prawdopodobnie przekroczy sprzedaż alkoholi do roku 2020, wynika z raportu opublikowanego przez Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC).

“Uważamy, że do roku 2020 sprzedaż legalnej marihuany dla osób dorosłych zbliży się do 6,5 miliarda dolarów”, twierdzi CBIC. “Dla porównania jest to więcej niż wynosi sprzedaż alkoholi w tym kraju i niewiele mniej niż wynosi sprzedaż wina.”

Liczby te opierają się na wyliczeniach CBIC, które wskazują, że Kanadyjczycy będą kupować 800 000 kilogramów legalnej marihuany rekreacyjnej rocznie do 2020 roku, w szacunkowej cenie 10 dolarów za gram.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Obecnie Kanadyjczycy kupują około 60 000 kilogramów rocznie do celów medycznych. Ale “to kropla w morzu w porównaniu do marihuany zakupionej na czarnym rynku” – powiedział przedstawiciel banku.

Statystyki sugerują, że około 5 milionów Kanadyjczyków spożyło marihuanę w 2017 roku, wydając w ten sposób ponad 5,7 miliarda dolarów.

Premier Justin Trudeau i jego Partia Liberalna pracują nad tym, by legalna sprzedaż marihuany rozpoczęła się pierwszego lipca, jednak niedawne doniesienia wskazują, że sprzedaż opóźni się o 2-3 miesiące.

“Większość przychodów wygenerowanych przez tę branżę przypadnie prowincjom Kanady”, czytamy w raporcie CBIC. “W rzeczywistości szacujemy, że prowincje wygenerują ponad 3 miliardy dolarów dochodu, albo w postaci wypracowanych zysków, albo dochodów z opodatkowania i licencji od hodowców i sprzedawców”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować