- Reklama -
Banner

Pod koniec lata ruszy sprzedaż legalnej marihuany w Kanadzie

W zeszłym miesiącu, pojawiło się pytanie, kiedy Kanada ostatecznie zalegalizuje marihuanę. Początkowo Justin Trudeau przewidywał, że legalne konopie będą dostępne przed początkiem lata 2018 r. Jednak od wczoraj wiadomo, że Kanada będzie gotowa na rozpoczęcie sprzedaży marihuany dopiero pod koniec lata.

W wywiadzie dla kanadyjskiego programu informacyjnego The West Block sekretarz ministra ds. bezpieczeństwa publicznego Mark Holland poinformował, że Kanadyjczycy będą mogli kupić marihuanę pod koniec września.

Partia liberalna obecnie kontroluje władzę wykonawczą kanadyjskiego rządu pod kierownictwem Justina Trudeau. Sprzeciw wobec legalizacji konopi w dużej mierze pochodzi od bardziej konserwatywnego Senatu.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Holland wyjaśnia: “Ściśle współpracujemy z Senatem i teraz czujemy, że do końca lata zobaczymy system, który będzie kontrolował marihuanę.”

Legalizacja marihuany w Kanadzie

Kanadyjczycy dyskutują na temat legalizacji marihuany, od kiedy Kanadyjska Izba Gmin zagłosowała za przyjęciem ustawy C-45, która w listopadzie ubiegłego roku została przegłosowana stosunkiem głosów 200 – 82 i ustanowiła prawo do sprzedaży, uprawy i używania marihuany.

Rząd federalny chce dać władzom poszczególnych prowincji czas na stworzenie własnej infrastruktury konopnej. Oznacza to przygotowanie lokalnej policji i podjęcie decyzji o sprzedaży marihuany i ograniczeniach związanych z konsumpcją konopi.

Kanada do końca lata ma być gotowa na rozpoczęcie sprzedaży legalnej marihuany. Jest to późniejszy termin, niż początkowo planowano. Wynika to głównie z oporu partii konserwatywnych w Senacie. Przeciwnicy ustawy twierdzą, że potrzeba więcej czasu na przygotowanie się do legalizacji.

Sekretarz parlamentarny Holland zgadza się, że policja nie jest przygotowana na zajęcie się konopiami indyjskimi, ani nigdy nie była. Większym problemem jest nielegalna sprzedaż marihuany.

“To ogromny problem na naszych ulicach, a nasza policja jest zbyt słabo wyposażona, aby sobie z tym poradzić. Nasza marihuana należy do najlepszych na świecie. Możemy więc wsadzić głowę w piasek i udawać, że problem nie istnieje, albo możemy wreszcie zacząć coś z tym robić. ”

Chociaż sprzedaż legalnej marihuany w Kanadzie zostanie opóźniona, to jeszcze tego lata Kanadyjczycy będą mogli legalnie używać konopi do celów rekreacyjnych. Pierwotnie sprzedaż miała rozpocząć się 1 lipca, ale ostatecznie stanie się to pod koniec września.

Więcej informacji na temat legalizacji marihuany w Kanadzie znajdziesz tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować