- Reklama -
Banner

Kanada rozpoczyna przyjmowanie wniosków o ułaskawienie za posiadanie marihuany

Rząd Justina Trudeau oświadczył, że zacznie przyjmować wnioski o ułaskawienie obywateli Kanady skazanych za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Kanadyjczycy mają teraz darmowy i szybki sposób ubiegania się o ułaskawienie za zwykłe posiadanie konopi indyjskich.

Rząd Kanady szacuje, że ponad 250 000 Kanadyjczyków ma wyroki za posiadanie niewielkich ilości marihuany i podejrzewa, że wnioski będą składane w dziesiątkach tysięcy.

Na ułaskawienie mogą liczyć Kanadyjczycy, którzy zostali skazani za posiadanie do 30 gramów konopi indyjskich. Przed legalizacją ludzie skazani za posiadanie mogli usłyszeć wyrok skazujący na sześć miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości 1000 dolarów.

„Zapewnienie bezpłatnego i natychmiastowego dostępu do systemu ułaskawień pozwoli osobom z wyrokami za zwykłe posiadanie marihuany iść naprzód ze swoim życiem, ułatwiając im znalezienie pracy, zdobycie wykształcenia lub wynajęcie mieszkania”, powiedział minister sprawiedliwości David Lametti w oświadczeniu.

Eksperci twierdzą, że wzrost liczby wniosków jest mało prawdopodobny, ponieważ większość Kanadyjczyków, którzy zostali skazani, usłyszało zarzuty posiadania powiązane z innymi zarzutami, takimi jak prowadzenie samochodu pod wpływem THC. Dodają, że większość ludzi, którzy chcieli ułaskawienia, już je otrzymała. Ponadto policja nie dążyła do ścigania za posiadanie marihuany w okresie poprzedzającym legalizację.

Oświadczenie zostało opublikowane niecały rok po tym, jak Kanada zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych. Dzięki nowym przepisom Kanadyjczycy skazani za zwykłe posiadanie konopi indyjskich mogą złożyć wniosek o szybkie wymazanie wyroku z ich rejestru karnego. Osoby, które wcześniej zostały skazane za zwykłe posiadanie, nie będą obciążone opłatą za wymazanie wyroku, co ma miejsce w przypadku innych wyroków.

Kanada zalegalizowała marihuanę jesienią 2018 r. i była pierwszym krajem grupy G7, który zezwolił na legalną sprzedaż marihuany w licencjonowanych sklepach. Według centralnej agencji statystycznej krajowa sprzedaż detaliczna marihuany i innych produktów z konopi indyjskich w Kanadzie wyniosła w maju 65 mln USD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować