- Reklama -
Banner

Kanada: Mężczyźni dwa razy częściej używają marihuany, niż kobiety

Według nowego badania przeprowadzonego przez rząd kanadyjski, mężczyźni w Kanadzie około dwa razy częściej używają marihuany, niż kobiety.

Badania National Cannabis Survey, przeprowadzane co trzy miesiące przez Statistics Canada w celu śledzenia krajowego przemysłu konopi indyjskich, wskazuje, że w pierwszej połowie 2019 roku 21 procent mężczyzn używało marihuany, w porównaniu do 12 procent kobiet. Mężczyźni nie tylko częściej palą trawkę, ale częściej używają jej regularnie. W porównaniu do kobiet mężczyźni dwa razy częściej używali konopi codziennie.

Mężczyźni częściej palili suszone kwiaty, niż kobiety (82 procent w porównaniu z 67 procentami) oraz częściej palili haszysz lub kief (19 procent w porównaniu z 12 procentami). Kobiety częściej (29 procent) otrzymywały konopie za darmo niż mężczyźni (22 procent). Badanie wykazało również, że 51 procent wszystkich ankietowanych mężczyzn nigdy nie używało marihuany, w porównaniu z 59 procentami badanych kobiet.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ponad trzy czwarte wszystkich Kanadyjczyków, którzy zgłosili używanie konopi w pierwszej połowie tego roku, kupiło kwiaty konopi, a 26 procent zgłosiło stosowanie produktów spożywczych z THC. Liczby te prawdopodobnie odzwierciedlają krajowe przepisy dotyczące marihuany, ponieważ kwiaty są legalnie dostępne w sprzedaży od października ubiegłego roku, a artykuły spożywcze zostaną dopuszczone do sprzedaży nie wcześniej, niż na początku 2020 roku. Palenie pozostaje najpopularniejszą metodą konsumpcji – 68 procent mężczyzn i 62 procent kobiet wybiera palenie jako podstawową metodę konsumpcji marihuany.

Liczba konsumentów pozostaje niezmienna

Od połowy maja do połowy czerwca, 4,9 miliona Kanadyjczyków – 16 procent ludności kraju w wieku 15 lat lub więcej – używało marihuany. Chociaż wielu przeciwników legalizacji ostrzegało, że legalna sprzedaż trawki zwiększy całkowitą liczbę konsumentów, to statystyki pokazują, że obawy te były bezpodstawne. Całkowita liczba osób używających konopi indyjskich w tym kwartale jest mniej więcej taka sama, jak liczba osób, które używały konopi w tym samym czasie w ubiegłym roku, zanim ruszyła sprzedaż legalnej marihuany.

Badanie pokazuje również, że legalizacja nie zwiększyła używania konopi indyjskich wśród młodych dorosłych. Pomiędzy drugim kwartałem 2018 r. a drugim kwartałem 2019 r. nie odnotowano wzrostu zużycia konopi wśród Kanadyjczyków w wieku od 15 do 64 lat. Jedyny wzrost spożycia zauważono wśród seniorów powyżej 65 roku życia – w tej grupie spożycie marihuany wzrosło o 5%.

Czarny rynek nadal kwitnie

Badanie wykazało również, że podczas gdy większość Kanadyjczyków legalnie kupuje zioło, to czarny rynek wciąż się rozwija. Około 42 procent wszystkich konsumentów nadal kupuje trawkę od nielegalnych sprzedawców, a ponad połowa tych osób robi zakupy u kilku dilerów.

Ogólnie rzecz biorąc, konsumenci konopi wolą kupować zioło niż samemu je uprawiać. Tylko 8,5 procent użytkowników stwierdziło, że używa marihuany z własnej uprawy, podczas gdy zdecydowana większość zdecydowała się na zakup od legalnych lub nielegalnych sprzedawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować