- Reklama -
Banner

Kanada liczy zyski z legalizacji marihuany – 186 mln $ w 5 i pół miesiąca

Kanadyjski rząd federalny i rządy prowincjonalne zarobiły 186 milionów dolarów kanadyjskich (140 milionów dolarów) z podatków od bezpośredniej sprzedaży marihuany w pierwszych pięciu i pół miesiącach po legalizacji.

Raport opublikowany przez Statistics Canada wskazuje, że przychód z podatku akcyzowego i podatku od towarów i usług wyniósł 55 milionów dolarów. Przychody z podatków prowincjonalnych zostały oszacowane na kwotę 132 milionów dolarów kanadyjskich.

Chociaż są to duże kwoty, to prognozy były znacznie wyższe, powiedział Robyn Gibbard, ekonomista z Think Tanku Conference Board of Canada, „częściowo dzięki nieudanej realizacji legalizacji zeszłej jesieni”. „Sądzimy jednak, że wraz z rozwiązywaniem problemów rządy prowincji będą mogły spodziewać się silnego wzrostu przychodów ze sprzedaży marihuany”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Na początku tego roku kilka kanadyjskich prowincji, w tym Ontario i Kolumbia Brytyjska, obniżyło prognozy dotyczące dochodów z podatków od konopi ze względu na powolny start spowodowany niedoborami marihuany i wyższymi cenami w porównaniu z czarnym rynkiem. W Ontario, najbardziej zaludnionej prowincji Kanady, sklepy detaliczne z marihuaną zostały otwarte dopiero na początku kwietnia.

Dochody z tytułu sprzedaży konopi „mogą wzrosnąć jeszcze bardziej w drugiej połowie roku, ponieważ mają zostać otwarte dodatkowe sklepy detaliczne z marihuaną”, czytamy w raporcie Statistics Canada.

Zgodnie z ramami legalizacyjnymi Kanady, rząd federalny otrzymuje 25% wpływów z podatku akcyzowego, a pozostała kwota trafia do prowincji, w której następuje sprzedaż.

Statistics Canada poinformowało w środę, że ogólne podatki od towarów i usług wahały się od 5% do 15%, w zależności od regionu. Podatek akcyzowy od marihuany wynosi 1 dolara kanadyjskiego za gram lub 10% wartości transakcji przed opodatkowaniem, podała agencja.

Kanadyjski parlament zatwierdził ustawę C-45, znaną jako Cannabis Act, w czerwcu ubiegłego roku, a ustawa weszła w życie w październiku. Stworzyła ona krajowe ramy regulacyjne i umożliwiła każdej prowincji ustanowienie własnego systemu licencjonowania i regulowania działalności związanej z marihuaną. Dorośli mogą posiadać do 30 gramów marihuany, którą mogą kupić w sklepie z marihuaną lub w sklepie online.

Kanada jest drugim krajem na świecie i pierwszym krajem grupy G7, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnym na poziomie krajowym. Pierwszym z nich był Urugwaj, gdzie w grudniu 2013 r. przyjęto przepisy prawne, a ograniczona liczba aptek rozpoczęła sprzedaż marihuany dorosłym w lipcu 2017 r.

10 stanów USA, Dystrykt Kolumbii i jedno terytorium USA, Mariany Północne, wprowadziły w życie przepisy prawne sprawiające, że marihuana jest legalna dla dorosłych w wieku 21 lat i starszych. Osiem z tych stanów i Mariany Północne stworzyły również systemy regulujące komercyjną uprawę i sprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 

Mogą Cię zainteresować