- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Kalifornia usunie z rejestru karnego osoby skazane za marihuanę

Kalifornia – Bob Bonta z partii D-Oakland wprowadził projekt ustawy, dzięki któremu przestępstwa związane z konopiami indyjskimi zostaną usunięte z rejestru przestępczego. Oznacza to, że Kalifornijczycy skazani za posiadanie marihuany będą mogli ubiegać się o usunięcie danych z rejestru karnego.

marihuana-ameryka-aresztowania
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Ustawa 64, którą obywatele Kalifornii przegłosowali 57-procentową aprobatą w listopadzie 2016 r. – zawierała przepisy, które nie tylko zmniejszyły lub wyeliminowały przestępstwa związane z posiadaniem marihuany, ale działają z mocą wsteczną.

Obowiązujące prawo wymaga, aby osoby z przestępstwami lub wykroczeniami w ich rejestrach,karnych zwracały się do sądów o niszczenie tych rejestrów, jednak niewielu skazanych o tym wie. Do tej pory około 5000 osób złożyło wniosek o usunięcie informacji, jednak jest to niewielka część całkowitej liczby osób uprawnionych.

Nowa ustawa sprawi, że wszystkie rekordy kryminalne związane z przestępstwami lub wykroczeniami związane z marihuaną zostaną usunięte automatycznie. Wyeliminuje to konieczność składania wniosków, o których niewiele osób wie.

Jeśli dany wyrok będzie klasyfikował się do obowiązującego prawa, sądy będą musiały usunąć wyroki w rejestrach karnych, a następnie poinformować zainteresowanych, że zmiana została wprowadzona.

- Reklama - Cannabis Light logo

A tak wyglądała pierwsza legalna sprzedaż marihuany w Kalifornii:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -