- Reklama -
Banner

Joint za szczepionkę – aktywiści będą rozdawać marihuanę osobom zaszczepionym przeciwko COVID-19

Aktywiści w Dystrykcie Kolumbii (Waszyngton, D.C.) ogłosili, że będą rozdawać darmowe jointy osobom, które zaszczepią się przeciwko COVID-19. “Joint za szczepionkę” ma być rozdawany w okolicach ośrodków szczepień na COVID-19, ale również w innych częściach Waszyngtonu.

Grupa DC Marijuana Justice (DCMJ), działająca na rzecz reformy konopi indyjskich, ogłosiła w poniedziałek w komunikacie prasowym, że wiosną 2021 r., jeśli szczepionki będą dostępne dla społeczeństwa, będą rozdawać bezpłatne marihuanę, którą w Waszyngtonie można używać zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych. „Dziesiątki” hodowców domowych będzie legalnie rozdawać konopie w całym Dystrykcie – a produkty będą najwyższej jakości, wolne od pestycydów i nie będą uprawiane przy użyciu sztucznych nawozów.

Aby uczcić tę doniosłą okazję i podziękować ludziom za zaszczepienie, dziesiątki hodowców konopi w Waszyngtonie będą zgodnie z prawem rozprowadzać bezpłatne opakowania konopi poza ośrodkami szczepień, gdy tylko społeczeństwo będzie mogło się zaszczepić” – czytamy w komunikacie.

Inicjatywa „Joint za szczepionkę” ma zachęcić ludzi do przyjęcia szczepionki.

Grupa DC Marijuana Justice oznajmiła, że chcą w ten sposób uczcić koniec pandemii oraz naświetlić plan legalizacji marihuany na poziomie federalnym. Lokalizacje, daty i godziny rozdania konopi zostaną podane po otrzymaniu informacji o lokalizacji ośrodków szczepień.

Grupa DCMJ powiedziała, że będzie współpracować z lokalnymi urzędnikami, aby upewnić się, że dystrybucja będzie legalna i nie będzie zagrażać rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV2. Sama marihuana będzie pochodzić od domowych hodowców z grupy DCMJ i zgodnie z komunikatem prasowym wszystkie rozdawane konopie będą wolne od pestycydów i nawozów sztucznych. Jak twierdzi współzałożyciel DCMJ Adam Eidinger, do tej pory uzbierali około 900g konopi.

Szukamy sposobów na bezpieczne uczczenie końca pandemii i wiemy, że nic tak nie łączy ludzi jak marihuana” – powiedział Nikolas Schiller, drugi współzałożyciel DCMJ. „DCMJ uważa, że konopie indyjskie powinny być spożywane w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, a pandemia sprawiła, że wielu dorosłym niewiarygodnie trudno było dzielić się własnoręcznie uprawianą marihuaną.”

To nie pierwszy przypadek, kiedy grupa DCMJ przeprowadza happening celu podniesienia świadomości na temat reformy prawa dotyczącego konopi. Na przykład w 2017 roku podczas inauguracji prezydentury Donalda Trumpa grupa rozdała ponad 10 000 skrętów, aby rozpowszechniać informacje o potrzebie legalizacji konopi.

Rozdawanie marihuany w Waszyngtonie jest zgodne z prawem lokalnym. W 2014 roku wyborcy przegłosowali inicjatywę dotyczącą legalizacji marihuany do celów osobistych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 

Mogą Cię zainteresować