- Reklama -
Banner

Czy USA zalegalizuje marihuanę na szczeblu federalnym? Już dziś historyczne głosowanie

Izba Reprezentantów USA kontrolowana przez Demokratów już dzisiaj zagłosuje w sprawie legalizacji marihuany na szczeblu federalnym. Ustawa wprowadzona przez przedstawiciela demokratów – Jerry’ego Nadlera, jeśli zostanie przegłosowana, to usunie marihuanę z federalnej listy substancji kontrolowanych i wykasuje niektóre rejestry karne osób skazanych za marihuanę, choć nadal poszczególne stany będą mogły wprowadzić własne przepisy dotyczące sprzedaży konopi indyjskich dla dorosłych.

„Najwyższy czas”, powiedział Jerry Nadler w rozmowie dla USA Today, nazywając to „historycznym głosowaniem”, oznaczającym początek końca „40-letniej, bardzo błędnej krucjaty” rządu federalnego przeciwko marihuanie.

Maritza Perez, dyrektor Drug Policy Alliance, grupy opowiadającej się za depenalizacją narkotyków, powiedziała, że jej organizacja była „podekscytowana”, mówiąc, że ustawa „zacznie naprawiać niektóre szkody wyrządzone przez wojnę z narkotykami w społecznościach kolorowych i społecznościach o niskich dochodach ”.

Głosowanie jest następstwem zmiany poglądów na temat marihuany w Waszyngtonie i rosnącej liczbie Amerykanów popierających legalizację konopi indyjskich, zarówno do celów rekreacyjnych, jak i leczniczych. I chociaż ta ustawa prawdopodobnie nie przejdzie w Senacie USA, to zwolennicy nadal postrzegają ją jako krok naprzód w drodze do pełnej legalizacji marihuany na szczeblu federalnym.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według badania Gallupa z 2019 r. 66% Amerykanów popiera legalizację, chociaż poparcie różniło się w zależności od partii. Ponad trzy czwarte Demokratów stwierdziło, że popiera legalizację, w przeciwieństwie do około połowy Republikanów.

Jedenaście stanów i Dystrykt Kolumbii już zalegalizowały marihuanę rekreacyjną, a 33 stany, Dystrykt Kolumbii, Guam, Portoryko i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych zalegalizowały marihuanę medyczną, ale marihuana nadal jest nielegalna na poziomie federalnym.

Zarówno prezydent Barack Obama, jak i prezydent Donald Trump odmówili egzekwowania federalnych zakazów marihuany wobec stanów, które zalegalizowały ją do celów rekreacyjnych lub leczniczych. Prezydent Obama podczas swojej kadencji poparł dekryminalizację marihuany, choć przeciwny był pełnej legalizacji.

Jeśli ustawa zostanie przegłosowana przez Izbę Reprezentantów, to marihuana zostanie usunięta z federalnej listy substancji zakazanych, wykasowane zostaną rejestry karne osób z wcześniejszymi wyrokami skazującymi za marihuanę i nałożony zostanie federalny podatek w wysokości pięciu procent od sprzedaży, z którego dochody będą ponownie inwestowane w społecznościach najbardziej dotkniętych wojną z narkotykami.

5 KOMENTARZE

 1. Wbrew pozorom powinno bas bardzo obchodzić to, czy uda się to przeprowadzić w USA. Zawsze droga do zmian w ustawodawstwie konopnym szła od Kaliforni, przez poszczególne stany, potem kraj, Europa Zachodnia i świat. Trzymajmy kciuki!

 2. Glosowanie zostalo przeciez przesuniete, poza tym jeszcze musi przejsc przez senat i podpisac musi prezydent, wiec artykul mija sie z prawda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować