- Reklama -
Banner

Joe Biden: “Nikt nie powinien być w więzieniu za używanie marihuany”

Prezydent Joe Biden niedawno oznajmił, że uważa, że nikt nie powinien trafić do więzienia za „używanie marihuany” i powiedział, że jego administracja pracuje nad ustawą, która ułaskawiłaby osoby skazane za posiadanie niewielkich ilości marihuany.

W swoich pierwszych komentarzach dotyczących konopi od czasu objęcia urzędu prezydent Joe Biden powiedział w sobotę, że jego administracja pracuje nad wypełnieniem obietnicy złożonej w kampanii wyborczej. Zapewniał on, że uwolni więźniów skazanych za sprawy karne związane z marihuaną bez użycia przemocy.

Zapytany o tę sprawę przez reportera New York Post Stevena Nelsona wkrótce po przybyciu do Białego Domu, prezydent USA powiedział:

„Nie sądzę, że ktokolwiek powinien być w więzieniu za używanie marihuany. Pracujemy teraz nad ustawą (która ułaskawi dotychczasowych więźniów – przyp. red.)

PREZYDENT BIDEN W OŚWIADCZENIU BIAŁEGO DOMU.

Wcześniej, w lipcu, sześciu senatorów USA wysłało list do prezydenta, prosząc go o wycofanie konopi indyjskich z wykazu narkotyków i dotrzymanie obietnicy przedstawionych w kampanii wyborczej, które dotyczyły uwolnienia i ułaskawienia więźniów skazanych za posiadanie i/lub używanie marihuany.

Sześciu senatorów — w tym senator Elizabeth Warren, Bernie Sanders i Cory Booker – na początku tego miesiąca wysłało list do Bidena, aby wyrazić swoją frustrację z powodu „porażki” administracji, która od roku nie zmieniła nic w sprawie ułaskawienia więźniów skazanych za marihuanę.

Powiedzieli, że obecne stanowisko administracji „szkodzi tysiącom Amerykanów, spowalnia badania i pozbawia Amerykanów możliwości używania marihuany do celów medycznych lub innych”.

Raport opublikowany w zeszłym roku przez Congressional Research Service (CRS) potwierdził, że prezydent ma prawo do masowego ułaskawienia za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi. Stwierdzono również, że administracja może przejść do federalnej legalizacji marihuany, nie czekając na działanie prawodawców.

Ustawa o federalnej legalizacji marihuany

Ustawa Senatu o federalnym zalegalizowaniu marihuany i promowaniu równości społecznej, która została po raz pierwszy przedstawiona w zeszłym roku, może wreszcie zostać wprowadzona już w tym tygodniu.

Ponadto podobno trwają prace nad alternatywnym, zbiorczym pakietem reform w sprawie konopi indyjskich, jeśli legalizacja marihuany na poziomie federalnym nie zbierze wystarczającego poparcia, aby została uchwalona.

Ustawa stworzyłaby programy dotacji dla społeczności i osób najbardziej dotkniętych wojną z narkotykami oraz ustanowiłaby programy finansowania w celu udzielania pożyczek małym firmom konopnym będącym własnością osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

W ustawie znajduje się również zapis o tym, aby federalne wyroki skazujące i aresztowania dotyczące marihuany bez użycia przemocy zostały usunięte w ciągu jednego roku od uchwalenia.

W kwietniu Joe Biden udzielił ułaskawienia 78 osobom, z których część była skazana za posiadanie marihuany. Chociaż ilość ułaskawień odbiega od zapowiedzi masowych ułaskawień, to było to postrzegane jako pozytywny krok naprzód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować