- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Joe Biden: “Nikt nie powinien być w więzieniu za używanie marihuany”

Prezydent Joe Biden niedawno oznajmił, że uważa, że nikt nie powinien trafić do więzienia za „używanie marihuany” i powiedział, że jego administracja pracuje nad ustawą, która ułaskawiłaby osoby skazane za posiadanie niewielkich ilości marihuany.

Joe Biden - "Nikt nie powinien siedzieć w więzieniu za marihuanę"
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W swoich pierwszych komentarzach dotyczących konopi od czasu objęcia urzędu prezydent Joe Biden powiedział w sobotę, że jego administracja pracuje nad wypełnieniem obietnicy złożonej w kampanii wyborczej. Zapewniał on, że uwolni więźniów skazanych za sprawy karne związane z marihuaną bez użycia przemocy.

Zapytany o tę sprawę przez reportera New York Post Stevena Nelsona wkrótce po przybyciu do Białego Domu, prezydent USA powiedział:

„Nie sądzę, że ktokolwiek powinien być w więzieniu za używanie marihuany. Pracujemy teraz nad ustawą (która ułaskawi dotychczasowych więźniów – przyp. red.)

PREZYDENT BIDEN W OŚWIADCZENIU BIAŁEGO DOMU.

Wcześniej, w lipcu, sześciu senatorów USA wysłało list do prezydenta, prosząc go o wycofanie konopi indyjskich z wykazu narkotyków i dotrzymanie obietnicy przedstawionych w kampanii wyborczej, które dotyczyły uwolnienia i ułaskawienia więźniów skazanych za posiadanie i/lub używanie marihuany.

Sześciu senatorów — w tym senator Elizabeth Warren, Bernie Sanders i Cory Booker – na początku tego miesiąca wysłało list do Bidena, aby wyrazić swoją frustrację z powodu „porażki” administracji, która od roku nie zmieniła nic w sprawie ułaskawienia więźniów skazanych za marihuanę.

- Reklama - Cannabis Light logo

Powiedzieli, że obecne stanowisko administracji „szkodzi tysiącom Amerykanów, spowalnia badania i pozbawia Amerykanów możliwości używania marihuany do celów medycznych lub innych”.

Raport opublikowany w zeszłym roku przez Congressional Research Service (CRS) potwierdził, że prezydent ma prawo do masowego ułaskawienia za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi. Stwierdzono również, że administracja może przejść do federalnej legalizacji marihuany, nie czekając na działanie prawodawców.

Ustawa o federalnej legalizacji marihuany

Ustawa Senatu o federalnym zalegalizowaniu marihuany i promowaniu równości społecznej, która została po raz pierwszy przedstawiona w zeszłym roku, może wreszcie zostać wprowadzona już w tym tygodniu.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Ponadto podobno trwają prace nad alternatywnym, zbiorczym pakietem reform w sprawie konopi indyjskich, jeśli legalizacja marihuany na poziomie federalnym nie zbierze wystarczającego poparcia, aby została uchwalona.

Ustawa stworzyłaby programy dotacji dla społeczności i osób najbardziej dotkniętych wojną z narkotykami oraz ustanowiłaby programy finansowania w celu udzielania pożyczek małym firmom konopnym będącym własnością osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

W ustawie znajduje się również zapis o tym, aby federalne wyroki skazujące i aresztowania dotyczące marihuany bez użycia przemocy zostały usunięte w ciągu jednego roku od uchwalenia.

W kwietniu Joe Biden udzielił ułaskawienia 78 osobom, z których część była skazana za posiadanie marihuany. Chociaż ilość ułaskawień odbiega od zapowiedzi masowych ułaskawień, to było to postrzegane jako pozytywny krok naprzód.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -