Jeszcze w tym roku posiadanie marihuany w Polsce będzie karane tylko mandatem

Dekryminalizacja posiadania marihuany w Polsce nastąpi jeszcze w tym roku

Wydaje się, że nastają coraz lepsze czasy dla konsumentów marihuany w Polsce. Niedawno firmy Spectrum Cannabis i Aurora Cannabis otrzymały zgodę na import medycznej marihuany do Polski. Wiemy również, że w Polsce będą prowadzone uprawy marihuany do celów medycznych, a pierwsze firmy już otrzymały zgodę na uprawę.

W wywiadzie dla internetowej telewizji Hi Cash, Piotr Liroy Marzec zdradził więcej szczegółów dotyczących zmiany prawa w Polsce. Jak sam stwierdził, procedowane przez niego ustawy o marihuanie są mało czytelne nawet dla prawników w Polsce, co jednak ma swoje zalety.

Dekryminalizacja posiadania marihuany w Polsce

“Moja ustawa jest tak naprawdę mało czytelna też dla prawników w Polsce. Oni nie do końca rozumieją […] Z resztą Sąd i Prokuratura też miały ostatnio z tym problemy. Na szczęście dla osób lubiących rekreacyjnie palić, nie do końca zrozumieli ustawę, pogubili się w niej, więc powiedzieli, że nie będą w Wielkich miastach robić żadnych spraw o małą ilość trawy.

Z resztą to też się zmienia, bo w tym roku prawdopodobnie wejdzie ustawa. Namówiłem PiS, na to żeby mała ilość marihuany była tylko wykroczeniem. W tej chwili ustalamy, co to znaczy mała ilość i wykroczenie będzie karane maksymalnie małym mandatem. – stwierdził Piotr Liroy Marzec.

Dekryminalizacja posiadania marihuany w Polsce z pewnością ucieszy wszystkich konsumentów rekreacyjnych. Obecnie posiadanie nawet 0,5g marihuany jest przestępstwem. Osoba zatrzymana za posiadanie nawet niewielkich ilości, musi spędzić noc na “dołku”, a następnego dnia jej mieszkanie jest przeszukiwane w poszukiwaniu większej ilości zakazanych substancji.

W zatrzymaniu osoby złapanej za posiadanie marihuany, bierze udział zazwyczaj kilku policjantów, a dopełnienie wszystkich formalności zajmuje im dobre kilka godzin. Kiedy posiadanie marihuany stanie się wykroczeniem, a nie przestępstwem, policjanci będą mogli wypisać mandat i zająć się poważniejszymi przestępstwami.

16 komentarzy

 1. Będą mogli?? Tzn że nie koniecznie dadzą mandat że jak będą mieli kaprys to woda na chatę nie kumam??

 2. Brak jakichkolwiek konkretów. Do czasu pojawienia się ich radzę traktować tego typu informacje za niebyłe :/

  • Pewnie do 1000zł, ale aż ciężko uwierzyć że to miałoby się stać prawdą.

    • Właściciel filmu zablokował możliwość oglądania go na innych stronach. Należy kliknąć “Obejrzyj ten film w YouTube” 🙂

   • poczekamy, zobaczymy. to ze trwają prace nad ustawą nie znaczy ze zostanie ona uchwalona

    • Myślałem o tym chwilę, może przejść po cichu żeby katodziady o tym nie usłyszeli w TVPIS, a hajsik z mandatów pójdzie na 500+. Oj chyba kończy się hajs na dzieci xDDD

  • Ja też będę w sporym szoku, jeżeli to rzeczywiście przejdzie.

   Jest jeszcze kwestia “stanu po użyciu”, tj. prowadzenia pojazdu wiele dni po paleniu i art. 87 KW. Przydałoby się wprowadzić jakieś wartości graniczne analogicznie jak przy alkoholu (w obecnym stanie prawnym nawet po tygodniu od zażycia możemy zostać zakwalifikowani jako będący w stanie po użyciu).

Powstaną narodowe uprawy medycznej marihuany w Polsce

Będą uprawy medycznej marihuany w Polsce! Pierwsza powstanie w Kielcach

WeedWeek #16 – Skazany za leczenie marihuaną – Cała prawda o Kubie