Dołącz do nas

Przemysł

Jay-Z inwestuje w producenta marihuany – kalifornijską firmę Caliva

Jay-Z wszedł w branżę legalnej marihuany

Raper Jay-Z wkracza do szybko rozwijającego się przemysłu konopnego, przyjmując rolę stratega i inwestora w kalifornijskiej firmie Caliva, która prowadzi uprawy marihuany.

Firma Caliva, utworzona w San Jose w 2015 roku, oświadczyła we wtorek, że Jay-Z nawiązał długoterminową współpracę, w której oprócz inwestycji skupi się na szerzeniu świadomości marki i kreatywnego rozwoju kierunku firmy.

Jay-Z, który będzie głównym strategiem ds. marki, przyczyni się również do poprawy sprawiedliwości społecznej poprzez “zwiększenie liczby szkoleń dla byłych więźniów, a także podniesienie jakości i uczciwości w rozwoju legalnego przemysłu marihuany” – podała spółka w oświadczeniu.

Raper Jay-Z na początku tego roku pomógł w reformie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, zwanej Reform Alliance, której celem jest uwolnienie z więzienia miliona Amerykanów skazanych za posiadanie marihuany.

49-letni Jay-Z w czerwcu został uznany przez magazyn Forbes za pierwszego artystę hip-hopowego, który stał się miliarderem dzięki inwestycjom w odzież, szampana, Uber i jego firmę rozrywkową Roc Nation.

Wcześniej raper Snoop Dogg stworzył swoją własną markę, Leafs by Snoop, a aktorka Whoopi Goldberg w 2016 r. wprowadził na rynek linię marihuany medycznej, której celem jest złagodzenie bólów menstruacyjnych.
 

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne