Rekordowe poparcie dla legalizacji marihuany w USA. Już 66% Amerykanów twierdzi, że marihuana powinna być legalna

Według najnowszego sondażu Gallupa poparcie dla legalizacji marihuany jest na najwyższym poziomie w historii. 66 procent Amerykanów uważa, że nadszedł czas, aby zakończyć długotrwałą wojnę z marihuaną.

61% Amerykanów popiera legalizacje marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Poparcie dla legalizacji marihuany osiąga poziom, o którym jeszcze kilkanaście lat temu amerykanie mogli pomarzyć. Jaka jest przyczyna tej nagłej pozytywnej zmiany i jakie są przyczyny, dla których niektórzy ludzie wciąż chcą walczyć z konopiami?

gallup legalizacja marihuany sonda
źródło: News.gallup.com

Dlaczego ludzie popierają legalizację konopi?

Sondaż Gallupa opublikowany w czerwcu 2019 r. wskazuje, że 86 procent ankietowanych wierzy w medyczne właściwości marihuany. Ta opinia znajduje odzwierciedlenie w polityce USA – ponad 30 stanów zalegalizowało marihuanę do celów medycznych.

Prawie wszyscy w dzisiejszych czasach znają kogoś, kto używa konopi. Ludzie widzą korzyści lecznicze wynikające ze stosowania konopi w leczeniu w lęku, epilepsji, nowotworów i innych chorób.

Kwestie finansowe

Innym powodem, dla którego ludzie chcą legalizacji konopi indyjskich, jest zaprzestanie marnowania cennego czasu, pieniędzy i zasobów na egzekwowanie prawa. Wojna z narkotykami kosztuje obecnie około 47 miliardów dolarów rocznie. W 2017 r. w samych Stanach Zjednoczonych około 659,7 tys. zostało aresztowanych za posiadanie marihuany. Wyobraź sobie, że rząd federalny zalegalizował marihuanę. Co mieliby robić policjanci i gdzie ulokować 47 miliardów dolarów?

Ponad połowa (56 procent) respondentów uważała, że ​​dochody z podatków od sprzedaży marihuany wsparłyby lokalną społeczność. Dane rządu federalnego wskazują, że roczne dochody wynikające z legalizacji marihuany wyniosłyby 58 miliardów dolarów. Przychody od sprzedaży konopi indyjskich w samym Kolorado wyniosły 1,017,120,136 USD od 1 lipca 2018r. do maja 2019r.

Wolność osobista i możliwość wyboru

Inne powody uzasadniające legalizację konopi indyjskich obejmują wolność osobistą i możliwość wyboru (60 procent uznało to za bardzo ważne). Kolejne 47 procent uważa, że ​​dzięki legalizacji marihuana byłaby lepiej oznakowana i wreszcie 35% uważa, że marihuana nie jest szkodliwa dla osób, które jej używają.

Gallup już w 1969r. rozpoczął sondaż dotyczący legalizacji marihuany. Na początku poparcie dla legalizacji było na bardzo niskim poziomie – zaledwie 12 procent. Z biegiem lat poparcie powoli rosło, a dziś już 66% Amerykanów w każdej grupie wiekowej uważa, że marihuana powinna być legalna.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -