- Reklama -
Banner

Jak wysuszyć mokrą lub zalaną marihuanę?

Czasami przez przypadek możemy wylać napój na zioło, ale czy istnieje sposób, aby wysuszyć mokrą marihuanę i przywrócić ją do życia? Na szczęście jest, ale może to zająć nawet trzy dni.

Suszenie mokrej marihuany

Wiem, że wielu z was może pomyśleć: “Trzy dni?! Muszę wysuszyć ją w 5 minut!”. Ale wierz mi, że Twoje ziółko odzyska swoją jakość, jeśli wykażesz się cierpliwością i wykonasz poniższe kroki. Szybkie suszenie sprawi, że topy mocno stracą na jakości, a tego z pewnością nie chcesz.

Metoda papierowa

– Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy marihuana ulegnie zamoczeniu, jest włożenie jej do ręcznika papierowego lub brązowej papierowej torby
– Umieść papierową torbę w ciemnym, suchym miejscu
– Jeśli to możliwe, upewnij się, że w pomieszczeniu jest przepływ powietrza. – Włącz wentylator lub osuszacz, jeśli go masz
– Wymieniaj ręcznik papierowy i zmieniaj ręcznik co kilka godzin
– Podczas wymiany ręczników pamiętaj, aby sprawdzić, czy na suszu nie pojawia się pleśń

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

giphy

Metoda ryżowa

– Włóż mokrego topa do słoika napełnionego ryżem
– Odstaw słoik na jeden dzień w ciemne miejsce mające przepływ powietrza
– Wyciągnij susz i sprawdź, czy nie ma pleśni
– Kiedy zioło wydaje się suche, przełam je na kilka mniejszych części i umieść je w ręczniku papierowym na kilka godzin

Suszenie marihuany w ryżuAby wysuszyć mokrą marihuanę przechowuj ja w suchym i ciemnym miejscu

Wiem, że kuszące jest wypróbowanie szybszych sposobów suszenia zioła, takich jak używanie suszarki do włosów, umieszczanie go w kuchence mikrofalowej, zwykłym piekarniku na niskiej temperaturze, wystawienie na słońce lub umieszczenie pod lampą na kilka godzin.

Ale to nie najlepsza taktyka na zachowanie jakości jakiejkolwiek odmiany marihuany. Metody te mogą zniszczyć trichomy, potencjalnie zabijając THC, jak również wszelkie inne kannabinoidy lub terpeny.

Dodatkowo, suszenie marihuany za pomocą jednej z tych metod może sprawić, że twoje zioło będzie ostrzejsze i mniej przyjemne w smaku. Kiedy zamoczymy topa, najlepiej będzie uzbroić się cierpliwość i zastosować jedną z powyższych metod. Należy unikać dróg na skróty, ponieważ one z reguły wiążą się z ciepłem i światłem, które niszczą właściwości konopi.

Suszenie zamoczonej marihuany

Kiedy przez przypadek zamoczymy marihuanę, najważniejszą rzeczą, której chcesz uniknąć, jest pleśń. Jeśli twój susz spleśnieje podczas procesu suszenia, niestety musisz go wyrzucić do śmieci: palenie pleśni jest bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Inną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że powyższe metody odnoszą się do zamoczenia suszu wodą. Jeśli zamoczysz zioło w morzu lub na basenie, z bólem serca, ale powinieneś je wyrzucić. Wiem, że to trudne, ale palenie soli z oceanu lub chemikaliów z basenu nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli jednak zamoczysz swoje zioło w bongu lub wylejesz na niego napój na bazie wody, prawdopodobnie nadal będzie można z niego korzystać wykorzystując metodę papieru lub ryżu. Ponieważ THC nie jest rozpuszczalny w wodzie, marihuana po zamoczeniu nie powinna stracić na mocy. Po wykonaniu powyższych procesów suszenia, topy może nie będą wyglądać najlepiej, ale nadal będzie można je wykorzystać.

1 KOMENTARZ

 1. Ja przemoczyłem materiał używając kamienia glinianego do kontroli wilgotności tytoniu Raw. Do Ganji się nie nadaje, spleśniała by, raz mi się to zdarzyło gdy watką próbowałem nawilżyć. Tym razem pomogła Integra 4g, w 2-3 dni wchłonęła nadmiar wilgoci pozostawiając materiał sprężystym. Wcześniej był jak mokra wata.
  PS. To szalone ale spaliłem kiedyś te 2g z pleśnią, działało normalnie tylko zapach straciło ale to były czasy palenia z lufy więc jaki smak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować